R E K L A M A
Bezchmurnie 7.1

Ogrody Kaligrafii w PiMBP w Kole

Autor: PiMBP w Kole 05 Kwiecień 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Ogrody Kaligrafii w PiMBP w Kole
© PiMBP w Kole
Uczestnicy warsztaów kaligrafii z Barbarą Wilińską.
(0) | Czytano:
3,611 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, w pierwszy czwartek kwietnia (04.04.), odbyły się warsztaty kaligraficzne, podczas których przyjrzano się narzędziom, nauczono się przygotowywać je do używania, wypróbowano obsadki ze stalówkami, tusze i atramenty na kartkach papieru. Zaznajomiono się z alfabetem stylu pisma zwanego uncjałą. Opanowywano pisanie kolejnych grup liter, zaczęto pisać wyrazy i zdania.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,611 razy
Udostępnij

Każdy z uczestników pracował we własnym tempie, przy wsparciu i wskazówkach prowadzącej.

Uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne (wzory pisma, ćwiczenia), dowiedzieli się też, jak samodzielnie rozwijać zainteresowanie kaligrafią i malowaniem, korzystając z dostępnych materiałów, narzędzi i wydawnictw.

Warsztaty przeprowadzono w: g. 12:00-15:00 – dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, oraz 16:30-20:30 – dla dorosłych czytelników.

Zajęcia,  z dziesięcioosobowymi grupami,  prowadziła wspaniała – Barbara Wilińska. Kaligraf, śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). W swoich działaniach łącząca działalność muzyczną i plastyczną. Z jednej strony zajmująca się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem, z drugiej kaligrafią, tworzeniem obiektów (np. lalek artystycznych) i malowaniem obrazów. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystująca w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych, wystawy indywidualne i zbiorowe oraz prowadzenie zespołów śpiewu tradycyjnego. Laureatka m.in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu w 2007 r., 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w 2011 r., konkursu „Stara Tradycja” w 2012 r. Jej wystawy indywidualne można było obejrzeć w: 2011, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018 r.

Organizatorzy i uczestnicy warsztatów pozostają pod wrażeniem Barbary Wilińskiej – nie tylko jej talentu, umiejętności i profesjonalizmu, ale i pozytywnej, ciepłej aury, którą wokół siebie roztacza.

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Kolskim
2 godziny temu 1,586

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Kolskim

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [27-04 - 04-05-2025]
9 godziny temu 4,919

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [27-04 - 04-05-2025]

Inne
Dzień Strażaka: Święto Bohaterów w mundurach. Dziękujemy za Waszą pracę
10 godziny temu 1,646

Dzień Strażaka: Święto Bohaterów w mundurach. Dziękujemy za Waszą pracę

Wypadki
Pijany kierowca w rowie. 34-latek odpowie przed sądem
1 dzień temu 15,639

Pijany kierowca w rowie. 34-latek odpowie przed sądem

Szkoły i Przedszkola
ZSEA: spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego
2 dni temu 1,726

ZSEA: spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego

Wypadki
Groźne zderzenie na K92! Skuter w kolizji z autem - konieczna karetka!
2 dni temu 17,103 2

Groźne zderzenie na K92! Skuter w kolizji z autem - konieczna karetka!