(10)
× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Śnieżyca 0.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ulatniający się czad. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Autor: KP PSP Koło 05 Kwiecień 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Ulatniający się czad. Strażacy ewakuowali mieszkańców
© e-kolo.pl
(10) | Czytano:
12,335 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Nie bez powodu mówi się, że "czad"to cichy zabójca. Tlenek węgla jest bezwonny więc trudno uchronić się przed jego działaniem. Nieszczelność przewodu kominowego w budynku wielorodzinny przy ulicy Garncarskiej w Kole.

R E K L A M A
10
Czytano:
12,335 razy
Udostępnij

4 kwietnia br. o godzinie 18:44 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole otrzymało zgłoszenie na ulicę Garncarską w Kole. Po dojechaniu na miejsce, dowódca ustalił, że w piwnicy budynku wielorodzinnego miernik wielogazowy wskazuje stężenie 70 ppm tlenku węgla. Właścicielka mieszkania ( zgłaszająca ) nie chciała otworzyć drzwi do mieszkania.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenie piwniczne miernikiem wielogazowym - miernik wskazał stężenie 70 ppm. Przystąpiono do sprawdzenia wszystkich mieszkań w obrębie klatki schodowej. W jednym z mieszkań ogrzewanym piecami kaflowymi przebywały 4 osoby, w tym dwie o ograniczonej zdolności poruszania się, gdzie miernik wielogazowy wskazał stężenie około 20 ppm. Zamieszkujący lokal zostali ewakuowani.

Przystąpiono do wygaszenia piecy kaflowych oraz wybrano z nich pozostałości. Ewakuowani odmówili udzielenia pierwszej pomocy. W kolejnym mieszkaniu przebywała jedna osoba. Miernik wielogazowy wskazał stężenie około 50 ppm. Ewakuowano właścicielkę lokalu na zewnątrz, której udzielono pomocy: tlenoterapia bierna, wsparcie psychiczne. W kolejnych mieszkaniach oraz na strychu miernik wielogazowy nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele KTBS w Kole oraz pogotowia ratunkowego. Wszystkie osoby ewakuowane odmówiły udzielenia pomocy przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Sąsiedzi przekazali dowódcy, że w jednym z mieszkań nikogo nie ma (właścicielka wyjechała za granicę ). Podjęto decyzję otwarcia drzwi do tego mieszkania w asyście Policji oraz przedstawicieli KTBS celem sprawdzenia mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla oraz wykluczenie obecności osób w lokalu.

MATERIAŁ WIDEO

MATERIAŁ WIDEOPrzy użyciu narzędzi hydraulicznych wyważono podwójne drzwi. W mieszkaniu miernik wielogazowy wskazał stężenie tlenku węgla około 40 ppm. Przeszukano lokal pod kątem obecności osób - w lokalu nikt nie przebywał. Jednocześnie po otwarciu wszystkich mieszkań i stwierdzeniu zagrożenia tlenkiem węgla przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia przybył Oficer w Dyspozycji Komendanta. Na czas trwania działań ewakuowani przebywali u sąsiadów, u których nie stwierdzono zagrożenia.

Po przewietrzeniu budynku sprawdzono ponownie piwnicę oraz wszystkie lokale, w których miernik wskazał obecność tlenku węgla - miernik wielogazowy nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie. Ewakuowani powrócili do swoich mieszkań.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (10)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Pawełek K · 07 Kwiecień 2019
Czy w tym budynku były obowiązkowe przeglądy techniczne?
Dawid · 06 Kwiecień 2019
Jakie numer dom
gość · 06 Kwiecień 2019
Takie numer dom!
Luaszewsa · 06 Kwiecień 2019
Porzekadło. Małych liter i błahych zdarzeń. można nie widzieć. ale. Dużych. Idiotów i. Frajerów. zauważyć się nie da Drogi. Czytelniku. Przecież to z. Twoich. podatków. opłacany jest. prad woda ii inne. media jakie Gang. używa do swojej. działalności. i zarabia. miliony!!!!!!)
Lukaszewska · 06 Kwiecień 2019
Zapraszam. Kielich Radnych którzy wiedzą jaką jest ich powinność. wobec Suwerena. doodwied,enia budynku przyGarncarskiej 33. Zobaczycie jak można zdewastowac. budynek w Mieście gdzie na mieszkanie czekasie20 lat Zapraszam również Naczelnika Wydziału Mienia. Komunalnego Panią Dorotę. Wik Jej rola jest szacowanie strat i wskazanie osoby która winna te straty. wyrównać.
Magda · 06 Kwiecień 2019
Kto Wam te teksty pisze? Tragedia.
Lukaszewska. Ruszarda · 05 Kwiecień 2019
Panie ... Jeżeli masz odwagę napisać o budynku przy ul Garncarskiej 33 jego lokatorach oraz działającego tutaj Gangu jego produkcji oraz udziału w Nim kolskiej po!icji Zapraszam. Udostępnienie niezbędny materiał dowodowy. Przekazuje zawsze sprawdzone. informacje Nie Pisz tego co każe Tobie Gangster Forynski zwany komendant Zwłaszcza w sprawach tyczących kolskiej policji Ta mundurowa Bandę to zamknąć we Wronkach bez rozprawy sądowej. Za Wygląd.
Lukaszewska Ryszarda · 05 Kwiecień 2019
Szanowni Mieszkancy Miasta Kola Informacja ozdarzeniu na ul Garncarskiej33 w dniu4/04. to jedno wielkie klamstwo Nie wzywalam zadnych sluzb gdyz nie bylo mnie w domu/spotkanie z Komisja Gospodaeki Komunalnej w Ratuszu. Czad wydobyl sie z paleniska Gangu Wilka Chcieli za duzo i za szybko wysuszyc inie wydalo. Wilk to chrzesniak Forynskiego wiec.odstawili kabaret Komin Policja odmuwila wezwania prokuratora bo bali sie ze sprawa sie wyda Posiadam opinie bieglego sadowego W piwnicach dudynku jest tak duze stezenie siarkowodoru i metanu ze w kazdej chwili grozi eksplozja To sa efekty dzialania Wytworni Gangstera Wilka Pozdrawiam.
kolo · 05 Kwiecień 2019
Autor tego tekstu pisze jak zaczadzony. Panie ..., taka relacja nie nadaje się do publikacji. Ośmiesza pan samego siebie i redakcję portalu.
czytelnik · 06 Kwiecień 2019
Cytat St. Lema:" Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." I co ? Miał St. Lem rację? Niech będą te wpisy.
Powiat Kolski
Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !
6 godziny temu 224

Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !

Inne
Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP
6 godziny temu 2,825

Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP

Wypadki
Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował
7 godziny temu 19,508 8

Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował

Miasto Koło
138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]
1 dzień temu 9,897 8

138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]

Inne
Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna
1 dzień temu 23,043

Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna

Inne
Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]
1 dzień temu 4,636 1

Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz