R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Inne

Ulatniający się czad. Strażacy ewakuowali mieszkańców

05-04-2019 20:04 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 10,682 | Komentarzy: 10
Nie bez powodu mówi się, że "czad"to cichy zabójca. Tlenek węgla jest bezwonny więc trudno uchronić się przed jego działaniem. Nieszczelność przewodu kominowego w budynku wielorodzinny przy ulicy Garncarskiej w Kole.
Ulatniający się czad. Strażacy ewakuowali mieszkańców
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

4 kwietnia br. o godzinie 18:44 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole otrzymało zgłoszenie na ulicę Garncarską w Kole. Po dojechaniu na miejsce, dowódca ustalił, że w piwnicy budynku wielorodzinnego miernik wielogazowy wskazuje stężenie 70 ppm tlenku węgla. Właścicielka mieszkania ( zgłaszająca ) nie chciała otworzyć drzwi do mieszkania.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenie piwniczne miernikiem wielogazowym - miernik wskazał stężenie 70 ppm. Przystąpiono do sprawdzenia wszystkich mieszkań w obrębie klatki schodowej. W jednym z mieszkań ogrzewanym piecami kaflowymi przebywały 4 osoby, w tym dwie o ograniczonej zdolności poruszania się, gdzie miernik wielogazowy wskazał stężenie około 20 ppm. Zamieszkujący lokal zostali ewakuowani.

Przystąpiono do wygaszenia piecy kaflowych oraz wybrano z nich pozostałości. Ewakuowani odmówili udzielenia pierwszej pomocy. W kolejnym mieszkaniu przebywała jedna osoba. Miernik wielogazowy wskazał stężenie około 50 ppm. Ewakuowano właścicielkę lokalu na zewnątrz, której udzielono pomocy: tlenoterapia bierna, wsparcie psychiczne. W kolejnych mieszkaniach oraz na strychu miernik wielogazowy nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie.

Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele KTBS w Kole oraz pogotowia ratunkowego. Wszystkie osoby ewakuowane odmówiły udzielenia pomocy przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Sąsiedzi przekazali dowódcy, że w jednym z mieszkań nikogo nie ma (właścicielka wyjechała za granicę ). Podjęto decyzję otwarcia drzwi do tego mieszkania w asyście Policji oraz przedstawicieli KTBS celem sprawdzenia mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla oraz wykluczenie obecności osób w lokalu.

 Polecany materiał video

Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wyważono podwójne drzwi. W mieszkaniu miernik wielogazowy wskazał stężenie tlenku węgla około 40 ppm. Przeszukano lokal pod kątem obecności osób - w lokalu nikt nie przebywał. Jednocześnie po otwarciu wszystkich mieszkań i stwierdzeniu zagrożenia tlenkiem węgla przystąpiono do przewietrzania pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia przybył Oficer w Dyspozycji Komendanta. Na czas trwania działań ewakuowani przebywali u sąsiadów, u których nie stwierdzono zagrożenia.

Po przewietrzeniu budynku sprawdzono ponownie piwnicę oraz wszystkie lokale, w których miernik wskazał obecność tlenku węgla - miernik wielogazowy nie wskazał zagrożenia, parametry powietrza w normie. Ewakuowani powrócili do swoich mieszkań.

Materiał naszej telewizji

 Pomieszczenie socjalne i sprzęt dla oddziału dziecięcego 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu