(7)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Zachmurzenie -0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

To już dziesiąty dzień strajku w szkołach

Autor: UM Koło 17 Kwiecień 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
To już dziesiąty dzień strajku w szkołach
© e-kolo.pl
(7) | Czytano:
9,703 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Trwa dziesiąty dzień strajku nauczycieli. W kolskich szkołach podstawowych trzecia część egzaminu ósmoklasistów odbyła się bez zakłóceń. Jak dziś wyglądała sytuacja w kolskich przedszkolach i szkołach podstawowych?

R E K L A M A
7
Czytano:
9,703 razy
Udostępnij

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 9 nauczycieli i pracowników (na godz. późniejszą niż raport przyszło do pracy 4 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), 1 nauczyciel przebywa na urlopie wypoczynkowym, 1 na macierzyńskim, 3 na L4, 6 pracowników administracji i obsługi przebywa na L4, 1 na urlopie macierzyńskim, pracę podjęło 2 nauczycieli i 16 pracowników administracji i obsługi, w placówce przebywa 44 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 1 nauczyciel, nie strajkują pracownicy administracji i obsługi, pracę podjęło 8 nauczycieli oraz dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim) i 10 pracowników (1 na zwolnieniu lekarskim i 1 na urlopie), którzy zapewniają opiekę 52 dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 dyrektor i 6 nauczycieli podjęło pracę (2 osoby przychodzą na popołudniowa zmianę, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim, 1 osoba na urlopie rodzicielskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi - 11 osób (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim). W placówce przebywa 75 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 6 nauczycieli, 1 pomoc nauczyciela  i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 1 pomoc nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji i 1 nauczyciel. 4 pomoce i 1 nauczyciel przebywają na świadczeniu chorobowym. W przedszkolu przebywa 26 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 51 nauczycieli, 12 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów. Dyrektor informuje, że do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie (czyli 94 osoby), egzamin przebiegł bez zakłóceń.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 41 nauczycieli, nie strajkuje 8 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 6 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 58 uczniów (w tym 16 dzieci na zajęciach opiekuńczych i 42 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty).

W Szkole Podstawowej nr 3 na 62 zatrudnionych nauczycieli 2 osoby przebywają na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia), 7 na zwolnieniu lekarskim, 12 osób przystąpiło do pracy: rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej lub uczestniczyło w komisjach egzaminacyjnych, 6 osób przebywa w innych placówkach a 35 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 4 uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły nie przyszedł żaden uczeń, 4 nauczycieli nie strajkuje, 1 nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim, strajkuje 10 nauczycieli. Pracę podjęło 4 pracowników administracji i obsługi. Dyrektor placówki informuje, że wszyscy uczniowie klasy VIII, czyli 12 osób, przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego. Nie było żadnych z problemów z przeprowadzeniem egzaminu.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 42 nauczycieli (2 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, 2 osoby na urlopie wypoczynkowym, 5 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4). Dyrektor placówki informuje, że egzaminy  przebiegają poprawnie i  bez zakłóceń. Do egzaminu przystąpiło 39 uczniów (wszyscy). 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
przedszkolak · 17 Kwiecień 2019
Coraz więcej dzieci w przedszkolach, rodzice już mają dość strajku.Szacunek dzieci i rodziców już straciliście bezpowrotnie.A strajk pomocy i obsługi zakrawa na ironię.Wielki wstyd!!!! 1
ga-ya · 24 Kwiecień 2019
Jestem ciekawa czy nasze władze samorządowe zdecydują się zapłacić za strajk? Według mnie, za dni w których praca nie została wykonana, a zatem dni strajku - strajkujący najwyżej powinni otrzymać pieniądza ze związku , który ten strajk prowadzi... Nie z podatków czyli naszych mieszkańców Koła pieniędzy. Wydaje mi się, że miasto ma dość dużo innych potrzeb, na które można te pieniądze wydać... nie łamiąc prawa ;)
Torent · 23 Kwiecień 2019
A sprawdził to kto, czy tam siedzą i strajkują, i debatują o poprawie edukacji? Piszą plan poprawy edukacji. Nie ma żadnego strajku! Sami mówią, że jest to strajk rotacyjny, a to to zupełnie coś innego. Nauczyciele siedzą w domach, a w szkole mają dyżury (dwuosobowe, pięcioosobowe). Pokazują świąteczne foteczki w mediach, więc nie strajkują! To, co wyprawiają tzw. nauczyciele, to woła o pomstę do nieba! Nauczyciele popełnili wizerunkowe samobójstwo! Czekać tylko zbiorowe na procesy. W Łodzi np. już się jeden głośny zapowiada. Jak nie będzie matur, to uczelnie tracą studentów z 2 semestrów. Puszczą to płazem? Mało tego. Wiszą międzynarodowe przekręty i pranie brudnych pieniędzy przez środowisko, które ten strajk rozpisało. Będzie grubo! "Uczyciele" trzymajcie się foteli. Wielu pogwałciło 190 art. kodeksu karnego. Zamykają szkoły, jakby były ich własnościami. A za wszystko zapłaci rodzic. Bójcie się strajku rodziców, bo was na taczkach wywiozą. Życzę każdemu godnych zarobków i porządnych warunków pracy, ale jeśli nauczyciele terroryzują dzieci i szantażują rodziców w i imię partyjnych przepychanek, to nie są godni, by być nauczycielami.
Kaśka · 19 Kwiecień 2019
Tak Mama, jeśli ktoś pisze o kimś kogo nie zna że nie ma pojęcia o świecie tzn że Twój poziom edukacji jest nikły. Dlatego nie zamierzam się znizac do Twojego poziomu i nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo nie ma z kim i o czym.
Kaśka · 18 Kwiecień 2019
I dobrze...niech nie będzie wyjazdów...bo ciągle tylko coś , jak nie wycieczka, to przymusowe audycje muzyczne za które płaci rodzic. W końcu niech się zacznie nauka a nie obijanie.
mama · 19 Kwiecień 2019
Tak Kaśka, usadź przedszkolaka na pięć godzin przed książką, albo każ wkuwać na pamięć informacje, które dostępne są na wyciągnięcie ręki w internecie. To jest właśnie przyszłość edukacji. Niech tak robią ciocie, rób tak Ty w domu i będziesz miała geniusza w domu. Na tym ma polegać życie małych dzieci. Pojęcia o świecie nie masz.
przedszkolak · 17 Kwiecień 2019
Coraz więcej dzieci w przedszkolach, rodzice już mają dość strajku.Szacunek dzieci i rodziców już straciliście bezpowrotnie.A strajk pomocy i obsługi zakrawa na ironię.Wielki wstyd!!!! 1
mama · 17 Kwiecień 2019
Gratuluję przedszkolaku! Stracili chyba twój wątpliwy "szacunek". Z takim podejściem i takim właśnie szacunkiem do nauczycieli ciekawa jestem kto pojedzie z dziećmi na wycieczkę, kto zabierze je do kina czy muzeum? Komu się będzie chciało jak tylko jako rodzice plujemy na nauczycieli, którym powierzasz swoje dziecko na pewnie więcej czasu niż sam z nim spędasz w ciągu dnia.
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
2 godziny temu 1,312

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
3 godziny temu 798 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
5 godziny temu 3,082

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
22 godziny temu 453

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
23 godziny temu 1,242

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,615 3

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz