× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 11.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

W LOK dwubój o Puchar Burmistrza Koła

Autor: kolo.pl 06 Maj 2019 przeczytasz w ok. 4 min.
W LOK dwubój o Puchar Burmistrza Koła
© Ryszard Borysiewicz
(0) | Czytano:
3,717 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK "Kolska Starówka" w Kole imprezą sportową dla dzieci i młodzieży uczcił tegoroczne majowe święta 1, 2, 3 Maja. Imprezą tą klub uczcił również obchody 100-lecia Odzyskania w latach 1918 - 1919 Niepodległości przez Polskę oraz 15 Rocznicę wstąpienia Polski do UE. Tuż przed rozpoczęciem zawodów krótką historię obchodzonych świąt majowych opowiedział kierownik klubu. Zwrócił on szczególną uwagę na poszanowanie barw narodowych przez Polaków, co nie zawsze w przeszłości miało miejsce.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,717 razy
Udostępnij

1 maja 2019 r. w godzinach dopołudniowych odbył się dwubój sportowo/obronny w Ośrodku LOK przy ul. Pułaskiego 8, na którym młodzi zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: strzeleckiej z pneumatyka kpn4,5 mm do tarczy a także i w rzutach granatem F-1 do celu. Przed rozpoczęciem konkursu o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy przypomniał kierownik klubu.

Każdy strzelec oddał po 10 punktowanych strzałów do tarczy z odległości 10 m od stanowiska. W kategorii dziewcząt z 50 wystrzelanymi pkt zwyciężyła Kinga Tyburek przed Roksaną Wojciechowską uzyskała ona 45 celnych pkt. III m-ce z 38 pkt wystrzelała Aleksandra Sobolewska, IV m-ce z 36 pkt Alicja Wojciechowska V zaś z 28 pkt Ania Bartosik. W kategorii chłopców z 80 pkt zwyciężył Kacper Kordylewski przed Kacprem Brzoskim z 49 pkt, III m-ce wystrzelał z 48 pkt Jakub Szmajdziński, IV z 26 pkt Alan Strojewski, V m-ce z 24 pkt Bartek Chęciński, VI m-ce z 19 pkt wystrzelał Dawid Balcerzak a po nim VII m-ce zajął z 18 pkt Oskar Wojewoda. W konkursie strzeleckim udział wzięły również i panie. Oddały one jedynie po 3 strzały. Zwyciężyła z 25 pkt Agnieszka Wojewoda przed Moniką Wojciechowską 20 pkt .III m-ce z 19 pkt wystrzelała radna Rady Miejskiej w Kole Teresa Brzoska, IV m-ce z 18 pkt Ewa Sobolewska,V m-ce z 17 pkt Anna Balcerzak i VII m-ce z 10 pkt Katarzyna Brzoska.

Tuż po strzelaniu w celnych rzutach z granatem obronnym typu F1 do celu (za cel posłużyła samochodowa opona) mógł sprawdzić się każdy uczestnik dwuboju. Oceniana była ilość celnych trafień. W sumie każdy miał 2 x po 5 rzutów. Spośród dziewcząt najlepszą z 7 celnymi rzutami okazała się Kinga Tyburek, 6 trafieniami popisały się Roksana Wojciechowska i Zuzia Balcerzak, po 5 trafień miały Ania Bartosik, Alicja Wojciechowska, 4 trafienia uzyskała Aleksandra Sobolewska. Spośród chłopców zwyciężyli z 7 trafieniami Bartek Chęciński oraz Alan Strojewski z 6 trafieniami popisał się Kacper Kordylewski i Dawid Balcerzak, z 5 pkt Jakub Szmajdziński oraz Kacper Brzoski z 4 pkt Oskar Wojewoda i Natanek Wojewoda. Najmłodszymi zawodnikami w dwuboju byli 4-letnia Zuzia Balcerzak oraz 5-letni Natanek Wojewoda. Uhonorowani zostali oni przez Burmistrza Miasta Koła wyjątkowo - imiennymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Zwycięzcy otrzymali puchary a wszyscy pozostali uczestnicy dwuboju obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi dyplomami i tabliczką czekolady. Poza konkursem w dwuboju celnym okiem i umiejętnością w rzutach granatem F-1 sprawdzili się również dzielnicowy na Kolskiej Starówce aspirant Piotr Kowalski i aspirant Tomasz Białecki z KP POLICJI w Kole a także v-ce starosta Powiatu Kolskiego Sylwester Chęciński. Dwubój prowadzili Andrzej Kowalski wspólnie z Mirosławem Mikołajczykiem. Puchary jak i nagrody rzeczowe dla uczestników dwuboju ufundował Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski. Nie mogło zabraknąć przy tej okazji poczęstunku, na który wędlinę, świeże pieczywo, herbatę i słodycze dla wszystkich uczestników dwuboju ufundowały kolskie firmy. Poczęstunek przygotowały Małgorzata Stężewska i Irena Tyburek.

Była to jedyna w mieście Kole impreza sportowa w dniu 1 maja zorganizowana dla młodych mieszkańców. Za cel organizatorzy: Urząd Miejski w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych i Klub LOK „Kolska Starówka” przyjęli m.in. uczczenie majowych świąt poprzez przybliżenie młodym uczestnikom dwuboju wydarzeń historycznych sprzed laty, ważnych dla naszej niepodległej ojczyzny, ukazanie ważności dla nas Polaków naszych symboli narodowych oraz świetna zabawa w rywalizacji sportowej przy pięknej majowej słonecznej pogodzie.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
43. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole: Dziecięce Biegi Pełne Pasji i Rywalizacji [ZDJĘCIA]
158
9 godziny temu 9,798

43. Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole: Dziecięce Biegi Pełne Pasji i Rywalizacji [ZDJĘCIA]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [17-09 - 24-09-2023]
14 godziny temu 9,153

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [17-09 - 24-09-2023]

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [15.09.2023 - 22.09.2023]
2 dni temu 5,361

Statystyka wyjazdów strażaków [15.09.2023 - 22.09.2023]

Wybory 2023
Wybory do Sejmu. Okręg nr 37 - zobacz listę wszystkich kandydatów
2 dni temu 15,613 6

Wybory do Sejmu. Okręg nr 37 - zobacz listę wszystkich kandydatów

Wydarzenia
Koło kolejny raz na trasie Teresy Werner. Bilety jeszcze dostępne
2 dni temu 9,706

Koło kolejny raz na trasie Teresy Werner. Bilety jeszcze dostępne

Inne
Jak wyglądało bezpieczeństwo na powiatowych drogach w sierpniu?
3 dni temu 3,423

Jak wyglądało bezpieczeństwo na powiatowych drogach w sierpniu?

R E K L A M A