× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Lekki deszcz 2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

W LOK dwubój o Puchar Burmistrza Koła

Autor: kolo.pl 06 Maj 2019 przeczytasz w ok. 4 min.
W LOK dwubój o Puchar Burmistrza Koła
© Ryszard Borysiewicz
(0) | Czytano:
3,653 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK "Kolska Starówka" w Kole imprezą sportową dla dzieci i młodzieży uczcił tegoroczne majowe święta 1, 2, 3 Maja. Imprezą tą klub uczcił również obchody 100-lecia Odzyskania w latach 1918 - 1919 Niepodległości przez Polskę oraz 15 Rocznicę wstąpienia Polski do UE. Tuż przed rozpoczęciem zawodów krótką historię obchodzonych świąt majowych opowiedział kierownik klubu. Zwrócił on szczególną uwagę na poszanowanie barw narodowych przez Polaków, co nie zawsze w przeszłości miało miejsce.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,653 razy
Udostępnij

1 maja 2019 r. w godzinach dopołudniowych odbył się dwubój sportowo/obronny w Ośrodku LOK przy ul. Pułaskiego 8, na którym młodzi zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: strzeleckiej z pneumatyka kpn4,5 mm do tarczy a także i w rzutach granatem F-1 do celu. Przed rozpoczęciem konkursu o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy przypomniał kierownik klubu.

Każdy strzelec oddał po 10 punktowanych strzałów do tarczy z odległości 10 m od stanowiska. W kategorii dziewcząt z 50 wystrzelanymi pkt zwyciężyła Kinga Tyburek przed Roksaną Wojciechowską uzyskała ona 45 celnych pkt. III m-ce z 38 pkt wystrzelała Aleksandra Sobolewska, IV m-ce z 36 pkt Alicja Wojciechowska V zaś z 28 pkt Ania Bartosik. W kategorii chłopców z 80 pkt zwyciężył Kacper Kordylewski przed Kacprem Brzoskim z 49 pkt, III m-ce wystrzelał z 48 pkt Jakub Szmajdziński, IV z 26 pkt Alan Strojewski, V m-ce z 24 pkt Bartek Chęciński, VI m-ce z 19 pkt wystrzelał Dawid Balcerzak a po nim VII m-ce zajął z 18 pkt Oskar Wojewoda. W konkursie strzeleckim udział wzięły również i panie. Oddały one jedynie po 3 strzały. Zwyciężyła z 25 pkt Agnieszka Wojewoda przed Moniką Wojciechowską 20 pkt .III m-ce z 19 pkt wystrzelała radna Rady Miejskiej w Kole Teresa Brzoska, IV m-ce z 18 pkt Ewa Sobolewska,V m-ce z 17 pkt Anna Balcerzak i VII m-ce z 10 pkt Katarzyna Brzoska.

Tuż po strzelaniu w celnych rzutach z granatem obronnym typu F1 do celu (za cel posłużyła samochodowa opona) mógł sprawdzić się każdy uczestnik dwuboju. Oceniana była ilość celnych trafień. W sumie każdy miał 2 x po 5 rzutów. Spośród dziewcząt najlepszą z 7 celnymi rzutami okazała się Kinga Tyburek, 6 trafieniami popisały się Roksana Wojciechowska i Zuzia Balcerzak, po 5 trafień miały Ania Bartosik, Alicja Wojciechowska, 4 trafienia uzyskała Aleksandra Sobolewska. Spośród chłopców zwyciężyli z 7 trafieniami Bartek Chęciński oraz Alan Strojewski z 6 trafieniami popisał się Kacper Kordylewski i Dawid Balcerzak, z 5 pkt Jakub Szmajdziński oraz Kacper Brzoski z 4 pkt Oskar Wojewoda i Natanek Wojewoda. Najmłodszymi zawodnikami w dwuboju byli 4-letnia Zuzia Balcerzak oraz 5-letni Natanek Wojewoda. Uhonorowani zostali oni przez Burmistrza Miasta Koła wyjątkowo - imiennymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Zwycięzcy otrzymali puchary a wszyscy pozostali uczestnicy dwuboju obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, pamiątkowymi dyplomami i tabliczką czekolady. Poza konkursem w dwuboju celnym okiem i umiejętnością w rzutach granatem F-1 sprawdzili się również dzielnicowy na Kolskiej Starówce aspirant Piotr Kowalski i aspirant Tomasz Białecki z KP POLICJI w Kole a także v-ce starosta Powiatu Kolskiego Sylwester Chęciński. Dwubój prowadzili Andrzej Kowalski wspólnie z Mirosławem Mikołajczykiem. Puchary jak i nagrody rzeczowe dla uczestników dwuboju ufundował Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski. Nie mogło zabraknąć przy tej okazji poczęstunku, na który wędlinę, świeże pieczywo, herbatę i słodycze dla wszystkich uczestników dwuboju ufundowały kolskie firmy. Poczęstunek przygotowały Małgorzata Stężewska i Irena Tyburek.

Była to jedyna w mieście Kole impreza sportowa w dniu 1 maja zorganizowana dla młodych mieszkańców. Za cel organizatorzy: Urząd Miejski w Kole, Muzeum Technik Ceramicznych i Klub LOK „Kolska Starówka” przyjęli m.in. uczczenie majowych świąt poprzez przybliżenie młodym uczestnikom dwuboju wydarzeń historycznych sprzed laty, ważnych dla naszej niepodległej ojczyzny, ukazanie ważności dla nas Polaków naszych symboli narodowych oraz świetna zabawa w rywalizacji sportowej przy pięknej majowej słonecznej pogodzie.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Powiat Kolski
Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi
10 godziny temu 3,046 5

Sanepid w Kole sprawdził obciążenie uczniów plecakami szkolnymi

Miasto Koło
Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]
4
10 godziny temu 10,139

Bieżące utrudnienia na lokalnych drogach [AKTUALIZACJA]

Inne
PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu
10 godziny temu 3,365 2

PSP ma duży powód do radości - nowy wóz już w garażu

Powiat Kolski
Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia  w pow. kolskim
1 dzień temu 12,240

Ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia w pow. kolskim

Miasto Koło
WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa
1 dzień temu 3,099 3

WOŚP KOŁO: Będzie rekord! Choć liczenie jeszcze trwa

Miasto Koło
Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni
1 dzień temu 9,551

Pomóżmy Jackowi Dziedziczakowi. Ucierpiał w pożarze własnej pracowni

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz