(26)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Park Handlowy Koło - jak będzie wyglądać galeria handlowa?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 06 Maj 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Park Handlowy Koło - jak będzie wyglądać galeria handlowa?
© Celtia
(26) | Czytano:
63,090 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Trzy budynki handlowe z miejscami parkingowymi tuż przy nadwarciańskich terenach - to obraz, który niebawem może pojawić się w naszym mieście.

R E K L A M A
26
Czytano:
63,090 razy
Udostępnij

Często mieszkańcy Koła, poszukując towarów w atrakcyjnych cenach, wybierają się do dużych miast. Sobotnie wycieczki do Konina, Kalisza, Łodzi czy Poznania dają bowiem możliwość odwiedzenia galerii handlowych. Niektóre z nich są zbudowane na zasadzie minimalizmu i często – jako blaszana bryła – poważnie zaburzają architekturę okolicznego krajobrazu. Zdarzają się jednak takie, w których wizyty nie tylko pozwalają w sposób dogodny dokonać zakupów. Oprócz tego cieszą oko ładną architekturą. Taki właśnie będzie PARK HANDLOWY KOŁO – nowe kolskie centrum handlowe, zaprojektowane tak, aby łączyć historię z nowoczesnością.

Będzie to nowoczesny obiekt handlowy, ale wybudowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Da to efekt połączenia wielowiekowej tradycji z bardzo oczekiwaną w dzisiejszym handlu nowoczesnością. Nowoczesne elementy architektury, oddające jednocześnie klimat Starego Miasta, pozwolą ocieplić wizerunek zapomnianej przez mieszkańców części miasta. Obiekty Parku Handlowego na pewno bardzo pozytywnie będą na nią oddziaływać. Jesteśmy pewni, że przyciągną wielu klientów nie tylko z Koła, ale również z bliższej i dalszej okolicy, przez co pozytywnie wpłyną na całą starówkę

– powiedział przedstawiciel inwestora, spółki CELTIA z Kalisza, Ryszard Kubiak.

Jak zatem będzie wyglądało nowe kolskie centrum handlowe o nazwie Park Handlowy Koło? Będą to trzy wielolokalowe budynki handlowo-usługowe. Dwa z nich będą posiadać dwie kondygnacje, a trzeci będzie jednokondygnacyjny z parkingiem na dachu. Wokół obiektów znajdować się będzie zewnętrzna strefa parkingowa. Łączna powierzchnia handlowo-usługowa Parku Handlowego Koło będzie wynosić około 12 tys. m2.

W ten sposób do niedawna zdegradowane miejsce po byłej fabryce stanie się często odwiedzanym miejscem robienia udanych zakupów w otoczeniu budynków wkomponowanych w historyczną część Koła. Ale nie tylko taki będzie charakter tego zakątka. Po zakupach zawsze będzie można znaleźć chwilę wytchnienia podczas spaceru po nadwarciańskich bulwarach.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (26)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Fisiowiec · 06 Maj 2019
Koło jak zawsze w sferze marzeń. Najpierw remont mostu pochłonie miliony a może za 20lat będzie galeryjka. Biedronka, Pepco i może Kik. Dla kogo to robicie?
Gość · 21 Luty 2020
Ciekawe co się tym razem zawali na starym mieście. Przecież to praca ciężkiego sprzętu, zwożenie materiałów. Praca może i będzie ale dla ilu osób. W sklepach na galerii nie będzie takiego zatrudnienia jak w zakładach pracy. No cóż następny burmistrz oraz władze powiatu nie potrafią pozyskać inwestorów, którzy by postawili zakład produkcyjny. Fakt że miasto nie jest atrakcyjne dla ewentualnych inwestorów. Brak stref ekonomicznych, brak inkubatorów rozwoju, brak terenu. Zastanówmy się czy w naszym mieście jest potrzebna taka galeria. Ile się utrzymają sklepy sieciowe. Ludzie i tak wolą jechać do większego miasta bo można tam oprócz chodzenia po sklepach coś zwiedzieć, dobrze zjeść, a u nas co ani dobrej gastronomii, no może 2 punkty warte uwagi. Nasze społeczeństwo nie dorosło do zmian w naszym mieście. Jest marazm i szara codzienność.
Kolanin · 13 Maj 2020
do Gość: Masz częściowo rację, że lepsze byłyby zakłady pracy . Podstrefa łódzkiej SSE jest od dobrych kilku lat przy ul. Klonowej, tereny więc są , ale do dziś brak inwestorów. Czyli miasto nie jest dla nich atrakcyjne , a sytuacja ekonomiczna nie sprzyja inwestycjom no i nie ma stabilności prawnej w dzisiejszej Polsce.
jes · 08 Maj 2019
powiem szczerze,ze chyba nie majac talentu,zaprojektowal bym o wiele bajeczniejsza galerie..przeciez ta to jest wiosna-lato 1975...to juz uniwersal byl bardziej atrakcyjniejszy 30 lat temu
ocie króca bomba · 07 Maj 2019
lepiej o miejsca pracy się zatroszczcie i pozyskanie środków na rozwój przedsiębiorczości: jakiś inkubator gospodarczy, wizja rozwoju miasta, regionu - turystyczno - historycznych walorów by się przydała...
aa · 08 Maj 2019
przeciez beda miejsca pracy
mawo · 07 Maj 2019
Ciekawe kto się pod tym pozwoleniem podpisze i wezmie odpowiedzialność.
Pawełek K · 07 Maj 2019
Ja też nie jestem zadowolony ale cóż, jest demokracja.
Mirek · 07 Maj 2019
Nic się nie robi w kierunku przemysłu. Nie ściąga się inwestorów by powstawały miejsca pracy.Galerie handlowe będą wyprowadzały pieniądze za granicę.Jeśli nie powstaną miejsca pracy to nie będą ludzie kupować,bo za co?
Ala · 07 Maj 2019
Nie jestem zachwycona działalnością nowego burmistrza., chociaż nie głosowałam na niego to oczekuję działalności użytecznej dla mieszkańców.
Gość · 07 Maj 2019
Super miejsce było by powstały tam bloki z rzadowego programu mieszkanie plus ale w Naszym Mieście lepiej stawiac bloki prywatnym inwestorim Konflikt interesu ?
Gość · 07 Maj 2019
"Nadwarciańskie bulwary", dobreeeee!!!!!!!
mawo · 07 Maj 2019
Kto wyda zgodę na taką inwestycje i rozjechanie starego miasta?
Misia · 07 Maj 2019
Fajnie tylko nikt nie myśli o lokalnych posiadacza j małych sklepów. To będzie ich koniec. Już teraz większość ledwo wiąże koniec z końcem. Już widzę te ciężarówki z materiałami budowlanymi które jeżdżą po polskiej starówce. Co się tym razem zawali może most może stary dom. Przecież tam jest zakaz wjazdu ciężarówek. Będzie to kolejny niewypał przy braku miejsc pracy-zakłady szczególnie dla kobiet.
Pola nn · 07 Maj 2019
Takie markety powinno się stawiać pod kołem. Pomyślcie o zakorkowanych ulicach, ścieżkach rowerowych i bezpłatnych parkingach,budujcie tanie bloki mieszkalne. Korki, korki i jeszcze raz korki.
szczęśliwa posiadaczka mieszkania · 06 Maj 2019
A według Mnie to zamiast tych ,,Galerii,, Miasto powinno pobudować nowe bloki mieszkaniowe ,,(spółdzielcze),, bo mieszkać nie ma gdzie, a na zakupy to kto przyjedzie?! Panie 70-cio letnie bo wszyscy młodzi szukają mieszkań poza Kołem, w Kole nie ma gdzie mieszkać. Wszystko zajęte ...a jak coś na sprzedaż to lekarze albo biurokraci biorą na wynajem...mieszkania spółdzielcze potrzebne....
czytelnik · 07 Maj 2019
W jaki sposób miasto miałoby "budować mieszkalne bloki spółdzielcze"? Pokaż choć jedno miasto w Polsce, które to robi. Jak miasto mogłoby budować (wydawać pieniądze) ba coś, czego nie byłoby własnością?
Ładniejsza nazwa · 06 Maj 2019
Osiedle ładniejsza nazwa by brzmiała Galeria Handlowa nad Wartą
gość · 07 Maj 2019
Galeria Handlowa nad Wysychającą i Nieoczyszczoną Wartą!
Mariusz · 06 Maj 2019
Nadwarciańskie bulwary? Nie wierzę....
Maro · 06 Maj 2019
"niebawem może pojawić się w naszym mieście " czyli nie wiadomo czy będzie. Tak samo pisaliście jakiś czas temu , w tym czasie co miała powstać galeria koło kina . Koło kina już wybudowano a tu może kiedyś . Lepiej to zaorajcie i zróbcie park a na wale drogę rowerową a nie głupoty ludziom piszecie .
kolanka1111 · 06 Maj 2019
Wspaniale, ze jest inwestor i miasto się rozwija. wraz z nim korki samochodowe, Zbudujcie obwodnice pól-połud błagam....
Kok · 06 Maj 2019
Zbudujcie w kole zaklad produkcyjny a nie market
czytelnik · 06 Maj 2019
Jaki? Co miałby produkować? Za czyje pieniądze miałby zostać zbudowany? Gdzie miałby być zlokalizowany? Może coś więcej przekaż ze swego pomysłu!
Maciej 2 · 06 Maj 2019
A ty Macieju będziesz im lody sprzedawał za drobne
Fisiowiec · 06 Maj 2019
Koło jak zawsze w sferze marzeń. Najpierw remont mostu pochłonie miliony a może za 20lat będzie galeryjka. Biedronka, Pepco i może Kik. Dla kogo to robicie?
Maciej · 06 Maj 2019
Czytelnicy zakopali ten komentarz
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
9 godziny temu 374

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,080 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,712

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,229

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

9 godziny temu 374
R E K L A M A