R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Podsumowanie "Majowego Weekendu 2019" przez policjantów

08-05-2019 10:37 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 3,212 | Komentarzy: 0

Długi majowy weekend za nami. Na drogach powiatu kolskiego w tym czasie doszło do 5 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego, w którym niestety śmierć poniosła jedna osoba. Policjanci kolskiej jednostki zatrzymali 14 osób, które pod wpływem alkoholu kierowały różnego typu pojazdami.

Foto:
R E K L A M A

Za nami przedłużony majowy weekend. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy, aby podczas długiego weekendu odpocząć od codziennych zajęć. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci kolskiej komendy. Już od wtorku 30 kwietnia codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

W czasie tego długiego majowego weekendu, doszło do jednego wypadku drogowego, w którym niestety zginęła jedna osoba. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce 2 maja na drodze krajowej K-92 w Dąbrowicach. Kierująca pojazdem marki Rover uderzyła w jadącego w tym samym kierunku 60-letniego rowerzystę. Cyklista niestety poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci w tych dniach obsłużyli również 5 kolizji drogowych. Zatrzymali 14 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 8 z nich kierowało pojazdami mechanicznymi, natomiast 7 rowerami. Mundurowi kolskiej drogówki zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził z prędkością 142km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

R E K L A M A

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze