R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Grzegorzew: Warsztaty z okazji Tygodnia Bibliotek

20-05-2019 09:36 | Źródło: Agnieszka Malesza | Wyświetleń artykułu: 1,874 | Komentarzy: 0
11 maja 2019r. Biblioteka w Grzegorzewie z okazji "Tygodnia Bibliotek" zorganizowała warsztaty z wyplatania z wikliny papierowej oraz warsztaty robienia świec z węzy pszczelarskiej w Hali Sportowej w Grzegorzewie.
Grzegorzew: Warsztaty z okazji Tygodnia Bibliotek
Foto:Biblioteka Grzegorze
R E K L A M A

Warsztaty tworzenia ozdób z wikliny papierowej to ciekawy sposób na rozbudzenie umiejętności manualnych drzemiących w dziecięcych dłoniach. Papierowa wiklina jest ciekawą formą kreatywnego recyklingu. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał -makulaturę stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy. Zajęcia z  plecionkarstwa  poprowadziła doświadczona ,,artystka lokalna’’ pani Stefania Dorabiała, która wprowadziła dzieci w świat  wikliny papierowej i recyklingu .

W trakcie warsztatów  uczestnicy samodzielnie  z  skręconych  papierowych  rurek – tz.. tutek , plotły  serduszka. Dzieci  z  zapałem podeszły do zadania. Pierwsze próby  zrobienia serduszka z wikliny papierowej  wychodziły nieco  koślawo,  ale tylko ćwiczenie czyni mistrza, więc już druga próba dała  pożądany rezultat. I na naszych oczach  powstały przepiękne serduszka z wikliny papierowej.

Również tego dnia odbyły się warsztaty  robienia świec z węzy pszczelarskiej, które poprowadziła pani Agnieszka Malesza –Dyrektor Biblioteki. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał zestaw do robienia świec : plaster węzy pszczelarskiej oraz knot bawełniany. Gdy już wszystko mieliśmy, zabraliśmy się do pracy i  zaczęliśmy  zwijać świecę. Plaster  z węzy pszczelarskiej delikatnie podgrzaliśmy  i  całą dłonią zaczęliśmy  zwijać świece. I tak świece były już  gotowe . A na korytarzu Hali Sportowej w Grzegorzewie czuć było piękny zapach unoszącego się  naturalnego wosku pszczelego.

R E K L A M A
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kościelec-Szachiści z UKS KKS Kiełbaska podejmują wyzwanie. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
21 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Kiedy czas staje w miejscu - wystawa fotografii Bartłomieja
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin