R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Miasto Koło

Sighnaghi nowym miastem partnerskim Koła

06-06-2019 14:19 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 3,483 | Komentarzy: 0
Uroczyście, w sali sesyjnej kolskiego ratusza, w obecności znamienitych gości, m.in. ambasadorów Gruzji i Kazachstanu, podpisany został List Intencyjny dotyczący partnerstwa pomiędzy Miastem Koło i Miastem Sighnaghi.
Sighnaghi nowym miastem partnerskim Koła
Foto:UM Koło
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

W Kole przez kilka dni przebywała delegacja z gruzińskiego miasta Sighnaghi, która przybyła z zamiarem podpisania dokument Oto treść aktu:

Gmina Koło, województwo wielkopolskie, Polska i miasto Sighnaghi, region Kakheti, Gruzja, w przekonaniu, że międzynarodowe kontakty i współpraca zapewniają dobre warunki do promocji, wymiany pozytywnych praktyk i doświadczeń między oboma miastami, zamierzają zawrzeć umowę o przyjaznej współpracy partnerskiej w przyszłość zatwierdzoną przez odpowiednie władze lokalne obu miast. Ten list intencyjny, którego treść została wcześniej uzgodniona między stronami ma na celu, w oparciu o tradycyjne wielowiekowe więzi przyjaźni między Rzeczpospolitą Polską a Gruzją, nawiązanie i rozwijanie współpracy między Kołem a Sighnaghi.

Następujące obszary i kwestie będą przedmiotem wspólnych działań i wymiany doświadczeń: zarządzanie miastem, edukacja i kultura, specjalna edukacja, turystyka i agroturystyka, promocja gospodarcza i biznesowa, sport, wymiana młodzieży, wymiana między instytucjami publicznymi a organizacjami pozarządowymi, ochrona środowiska naturalnego, ochrona zdrowia publicznego.

List intencyjny został podpisany w dwóch identycznych egzemplarzach, każdy w języku gruzińskim, polskim i angielskim. Jest pierwszym krokiem do podpisania Umowy o współpracy międzynarodowej - za zgodą Rady Miejskiej w Kole. Przewodniczący rady planuje wprowadzenie stosownej uchwały pod obrady sierpniowej sesji. Gruzini wspominali o jesiennej rewizycie.

Świadkami podpisania listu intencyjnego byli także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń: Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek, Malinowej Mamby, W Koło Pomagam, Stowarzyszenia Autyzm i My oraz Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie, żywo zainteresowanych międzynarodowym współdziałaniem. Samorządy, realizując partnerstwa liczą na to, że korzyści z nich mieć będą mieszkańcy.

Materiał naszej telewizji

 Sprawozdanie poselskie Tomasza Nowaka 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze