sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Jedno mamy życie... [ZDJĘCIA]

Jedno mamy życie... [ZDJĘCIA]

09-11-2010 22:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,625 | Komentarzy: 2
Jedno mamy życie... [ZDJĘCIA]
Foto:
zacisze
Jedno mamy życie... pod takim hasłem w dniu 8 listopada br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta i Osoby Niepełnosprawnej.
Jak co roku organizatorami święta byli Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Uroczystość rozpoczęła pani Urszula Polewska słowami: Jedno mamy życie - zastanawiamy się co z tym życiem? Co w życiu jest najważniejsze? Jak po prostu żyć? Jak żyć żeby nie okazywać zazdrości serca, nie pielęgnować w sobie urazy, nie konfliktować się ze środowiskiem (...) Jest na to wiele sposobów a jednym z nich jest czynienie dobra - powiedziała dyrektor PCPR nawiązując do pomocy dla osób niepełnosprawnych pana Andrzeja Trębackiego i Mateusza Wojciechowskiego, których w ostatnim czasie dotknęła choroba i wypadek. Dla wszystkich zgromadzonych wystąpiła pani Iza Rutkowska ze Studia Piosenki MDK Koło z utworem pt "Człowieczy los" Anny German. Następnie powitano gości, którzy już kolejny raz tłumnie zgromadzili się w sali kolskiego MDK.

Na sali zasiedli w tym dniu m.in. Senator RP Ireneusz Niewiarowski, posłowie Irena Tomaszak – Zesiuk oraz Tadeusz Tomaszewski, radny samorządu województwa wielkopolskiego Czesław Cieślak, wicestarosta powiatu Marek Banaszewski, przewodniczący rady powiatu Marek Tomicki oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski.

W imieniu przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole pana Henryka Szczepaniaka gości przywitała pani Janina Rybicka, która w swoim wystąpieniu podziękowała za wsparcie seniorów w ich codziennym życiu.

Podczas uroczystych obchodów uczestnicy mogli obejrzeć krótką część artystyczną. Wystąpił zespół ludowy „Kłodawiacy”, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 14 w Dąbiu, seniorzy z gminy Olszówka oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbiu. Oprócz ludowych pieśni wykonanych przez „Kłodawiaków” można było zobaczyć niezwykle zabawny taniec w rytmie „Bonanzy”, inscenizację wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” oraz usłyszeć znaną wszystkim piosenkę Tercetu Egzotycznego „Pamelo żegnaj”. Pomiędzy występami gości zaprezentowano również trzy fragmenty „Listu do osób w podeszłym wieku” Jana Pawła II, które zostały odczytane przez Urszulę Polewska i Leszka Galembę.

"Pozostaje jednak prawdą, że lata szybko przemijają, a dar życia, mimo towarzyszących mu trudów i cierpień, jest zbyt piękny i cenny, abyśmy mogli się nim znużyć" Jan Paweł II

Podczas kolejnej edycji Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta oraz Osoby Niepełnosprawnej nie zabrakło również życzeń i podziękowań od przedstawicieli Senatu, Sejmu, władz powiatu, miasta i innych.

Dla uczestników tego niezwykłego święta został przygotowany również drobny poczęstunek.

Cieszy fakt, że tego typu imprezy odbywają się w naszym mieście. Problemy osób starszych oraz niepełnosprawnych coraz częściej dotykają naszego życia codziennego. Należy pamiętać, że nas również może spotkać nieszczęście i możemy dołączyć do grona osób niepełnosprawnych. Każdego z nas kiedyś czeka okres starości, dlatego musimy robić wszystko, aby komfort życia tych ludzi był jak najlepszy i aby nie byli samotni.

Całość uroczystości już kolejny raz wyreżyserowała Pani Urszula Polewska. Imprezę poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole: Marcin Nuszkiewicz, Jarosław Kordyl oraz Jakub Modrzyński (jednocześnie członek redakcji naszego portalu), natomiast pozostali współpracownicy zajęli się częścią organizacyjną.

ZOBACZ GALERIĘ

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy sklepowi meblowemu "Heban" za wypożyczenie mebli do scenografii oraz pracownikom MDK w Kole za pomoc w organizacji tego święta.

jm
fot. Michał Krzemiński, Jan Polewski i Agata Bagińska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~st. 12-11-2010 19:30
JEZELI MASZ PRACE TO PROSZE ZATRUDNI TYCH 'NIEROBÓW"INWALIDÓW RENCISTÓW, EMERYTÓW.NIEPEŁNOSPRAWNYCH,NAPISAŁEŚ TO NIŻEJ KRYTYKI OBYŚ KIEDYŚ NIE BYŁ JEDNYM Z NICH. CZEO IM ZAZDROŚCISZ TEGO JEDNEGO MIŁEGO DNIA W ROKU? KIEDY SĄ RAZEM,CHWILĘ RADOŚCI,BO ŻYCIE IM TEGO NIE DAJE ,WSTYDZ SIĘ CZŁOWIEKU TAK PISAĆ.
| Zgłoś do usunięcia
~pin 12-11-2010 18:10
zamiast pracować w biurach to oni na imprezy
| Zgłoś do usunięcia