(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie, przelotne opady deszczu 11.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jedno mamy życie... [ZDJĘCIA]

Autor: 09 Listopad 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
Jedno mamy życie... [ZDJĘCIA]
©
(2) | Czytano:
8,370 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Jedno mamy życie... pod takim hasłem w dniu 8 listopada br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta i Osoby Niepełnosprawnej.

R E K L A M A
2
Czytano:
8,370 razy
Udostępnij
Jak co roku organizatorami święta byli Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Uroczystość rozpoczęła pani Urszula Polewska słowami: Jedno mamy życie - zastanawiamy się co z tym życiem? Co w życiu jest najważniejsze? Jak po prostu żyć? Jak żyć żeby nie okazywać zazdrości serca, nie pielęgnować w sobie urazy, nie konfliktować się ze środowiskiem (...) Jest na to wiele sposobów a jednym z nich jest czynienie dobra - powiedziała dyrektor PCPR nawiązując do pomocy dla osób niepełnosprawnych pana Andrzeja Trębackiego i Mateusza Wojciechowskiego, których w ostatnim czasie dotknęła choroba i wypadek. Dla wszystkich zgromadzonych wystąpiła pani Iza Rutkowska ze Studia Piosenki MDK Koło z utworem pt "Człowieczy los" Anny German. Następnie powitano gości, którzy już kolejny raz tłumnie zgromadzili się w sali kolskiego MDK.

Na sali zasiedli w tym dniu m.in. Senator RP Ireneusz Niewiarowski, posłowie Irena Tomaszak – Zesiuk oraz Tadeusz Tomaszewski, radny samorządu województwa wielkopolskiego Czesław Cieślak, wicestarosta powiatu Marek Banaszewski, przewodniczący rady powiatu Marek Tomicki oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski.

W imieniu przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole pana Henryka Szczepaniaka gości przywitała pani Janina Rybicka, która w swoim wystąpieniu podziękowała za wsparcie seniorów w ich codziennym życiu.

Podczas uroczystych obchodów uczestnicy mogli obejrzeć krótką część artystyczną. Wystąpił zespół ludowy „Kłodawiacy”, dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 14 w Dąbiu, seniorzy z gminy Olszówka oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbiu. Oprócz ludowych pieśni wykonanych przez „Kłodawiaków” można było zobaczyć niezwykle zabawny taniec w rytmie „Bonanzy”, inscenizację wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” oraz usłyszeć znaną wszystkim piosenkę Tercetu Egzotycznego „Pamelo żegnaj”. Pomiędzy występami gości zaprezentowano również trzy fragmenty „Listu do osób w podeszłym wieku” Jana Pawła II, które zostały odczytane przez Urszulę Polewska i Leszka Galembę.

"Pozostaje jednak prawdą, że lata szybko przemijają, a dar życia, mimo towarzyszących mu trudów i cierpień, jest zbyt piękny i cenny, abyśmy mogli się nim znużyć" Jan Paweł II

Podczas kolejnej edycji Powiatowego Dnia Seniora, Inwalidy, Kombatanta oraz Osoby Niepełnosprawnej nie zabrakło również życzeń i podziękowań od przedstawicieli Senatu, Sejmu, władz powiatu, miasta i innych.

Dla uczestników tego niezwykłego święta został przygotowany również drobny poczęstunek.

Cieszy fakt, że tego typu imprezy odbywają się w naszym mieście. Problemy osób starszych oraz niepełnosprawnych coraz częściej dotykają naszego życia codziennego. Należy pamiętać, że nas również może spotkać nieszczęście i możemy dołączyć do grona osób niepełnosprawnych. Każdego z nas kiedyś czeka okres starości, dlatego musimy robić wszystko, aby komfort życia tych ludzi był jak najlepszy i aby nie byli samotni.

Całość uroczystości już kolejny raz wyreżyserowała Pani Urszula Polewska. Imprezę poprowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole: Marcin Nuszkiewicz, Jarosław Kordyl oraz Jakub Modrzyński (jednocześnie członek redakcji naszego portalu), natomiast pozostali współpracownicy zajęli się częścią organizacyjną.

ZOBACZ GALERIĘ

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy sklepowi meblowemu "Heban" za wypożyczenie mebli do scenografii oraz pracownikom MDK w Kole za pomoc w organizacji tego święta.

jm
fot. Michał Krzemiński, Jan Polewski i Agata Bagińska
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
~st. · 12 Listopad 2010
JEZELI MASZ PRACE TO PROSZE ZATRUDNI TYCH \'NIEROBÓW\"INWALIDÓW RENCISTÓW, EMERYTÓW.NIEPEŁNOSPRAWNYCH,NAPISAŁEŚ TO NIŻEJ KRYTYKI OBYŚ KIEDYŚ NIE BYŁ JEDNYM Z NICH. CZEO IM ZAZDROŚCISZ TEGO JEDNEGO MIŁEGO DNIA W ROKU? KIEDY SĄ RAZEM,CHWILĘ RADOŚCI,BO ŻYCIE IM TEGO NIE DAJE ,WSTYDZ SIĘ CZŁOWIEKU TAK PISAĆ.
~pin · 12 Listopad 2010
zamiast pracować w biurach to oni na imprezy
Powiat Kolski
IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!
5 godziny temu 6,829 1

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu!

Powiat Kolski
Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer
1 dzień temu 1,845

Komplety strojów sportowych dla ZS-P w Kościelcu od Fundacji Wood-Mizer

Inne
Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów
1 dzień temu 7,284

Młodzież miała okazję zobaczyć od środka pracę policjantów

Gmina Dąbie
Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację
1 dzień temu 2,335

Gmina Dąbie: Szkoła w Chełmnie przejdzie termomodernizację

MS
Miasto Koło
Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki
1 dzień temu 16,982

Kwota na zrzutce dla Jacka Dziedziczaka osiągnięta przed zakończeniem zbiórki

Zatrzymania
Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony
2 dni temu 42,817 51

Policjant po służbie zwrócił uwagę awanturnikom - został uderzony

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz