R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit piecownia
Wiadomości Miasto Koło

500 plus na pierwsze dziecko: Jak złożyć wniosek?

25-06-2019 10:36 | Źródło: kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 5,123 | Komentarzy: 1
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole informuje, że od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny.
500 plus na pierwsze dziecko: Jak złożyć wniosek?
Foto:
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Wnioski online o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać tradycyjną drogą – podczas wizyty w Ośrodku lub listownie.

W celu sprawnego uzyskania świadczenia wychowawczego oraz uniknięcia kolejki w urzędzie, zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej.

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia wychowawczego z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie wychowawcze będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Wnioski w formie elektronicznej o przyznanie pozostałych świadczeń, tj. Dobry Start 300+, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego, również można składać od 1 lipca 2019 r.

Wnioski w formie tradycyjnej (papierowe) o przyznanie świadczeń wychowawczych 500+, świadczeń Dobry Start, rodzinnych, opiekuńczych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2019/2020 przyjmowane będą w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole przy ul. Dąbskiej 40 od 1 sierpnia 2019 r. od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30 z wyłączeniem czwartków, kiedy wnioski przyjmowane będą od 7.30 do 11.00.

Do wniosków dostępnych w siedzibie Działu oraz pod adresem https://www.gov.pl/web/rodzina/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin należy dołączyć kserokopię niezbędnej dokumentacji (wraz z oryginałem do wglądu).

Materiał naszej telewizji

 Mateusz Morawiecki w Kole [Retransmisja] 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze