R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Aż pięciu pijanych kierowców zatrzymanych w Dąbiu!

08-07-2019 19:43 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 18,042 | Komentarzy: 2

Policjanci z Posterunku Policji w Dąbiu w miniony weekend, zatrzymali aż pięcioro nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich złamał sądowy zakaz, a niechlubną rekordzistką okazała się kobieta, która prowadziła pojazd mając 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Foto:
R E K L A M A

W miniony weekend funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu, pełniący służbę na drodze, po raz kolejny ujawnili osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych osób będących na tzw. „podwójnym gazie” było czworo kierujących samochodami osobowymi i jeden rowerzysta.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 5 lipca br. tuż przed godziną 11:00. Kierujący pojazdem Citroen w trakcie kontroli miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze ustalili, że w marcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kole wydał wobec tego mężczyzny prawomocny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał 2022 roku. Mieszkaniec gminy Dąbie został poinformowany, że za popełnione przestępstwa niestosowania się do wyroku sądowego i kierowania w stanie nietrzeźwości, ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Niewiele jednak robił sobie z konsekwencji, jakie mu grożą, ponieważ po kilkudziesięciu godzinach wsiadł znowu za kierownicę samochodu. Ponownie został jednak zauważony przez policjantów i zatrzymany. Mężczyzna był jeszcze bardziej pijany niż poprzednio. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, 6 lipca br. ci sami policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Olszówka, który kierując Volkswagenem miał blisko 2,8 promila w organizmie. Niechlubną rekordzistką okazała się 27-letnia mieszkanka gminy Dąbie którą policjanci zatrzymali w niedzielę 7 lipca br. Kobieta w chwili kontroli miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Mundurowi kierującej zatrzymali prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast mieszkaniec gminy Dąbie, odpowie również za złamanie sądowego zakazu, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat i przedłużenie okresu tego zakazu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze