sim
geberit
Wiadomości Na sygnale Policjant z Koła wśród zatrzymanych!

Policjant z Koła wśród zatrzymanych!

11-11-2010 10:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 12,922 | Komentarzy: 2
Policjant z Koła wśród zatrzymanych!
Foto:
zacisze
Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali ośmiu nieuczciwych policjantów i dwóch strażników miejskich ze Swarzędza. Funkcjonariusze w okresie od grudnia 2009 rok do lutego 2010 roku brali łapówki za odstąpienie od ukarania kierowców za wykroczenia drogowe. Wszyscy decyzją prokuratora zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków służbowych.
Dzisiaj rano funkcjonariusz Biura Sprawa Wewnętrznych zatrzymali skorumpowanych policjantów i strażników gminnych ze Swarzędza. Zatrzymanych zostało ośmiu policjantów i dwóch strażników. Jeden z policjantów został zatrzymany w Kole, gdzie teraz pracował. Wcześniej jednak był funkcjonariuszem wykonującym swoje czynności służbowe w Swarzędzu. Sprawa wyszła na jaw od mieszkańców gminy Swarzędz, którzy poskarżyli się na nieuczciwych policjantów i strażników gminnych.

Prokurator przedstawił wszystkim 34 zarzuty o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze ci w okresie od grudnia 2009 roku do lutego tego roku brali łapówki za odstąpienie od ukarania kierowców w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi.

Wśród przedstawionych zarzutów jest jeden, który szczególnie bulwersuje, a mianowicie dotyczy skradzionego na terenie Czerwonaka(pod Poznaniem) vw jetty, a który odnaleziono na terenie Swarzędza. Funkcjonariusze zamiast dążyć do schwytania złodzieja lub zwrotu auta właścicielowi okradli ten samochód z akcesoriów i przedmiotów pozostawionych przez właściciela pojazdu.

Decyzją prokuratora Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wszyscy skorumpowani funkcjonariusze zostali zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych. Oprócz wydalenia ze służby grozi im do 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.
www.wielkopolska.policja.gov.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Dżozeff 12-11-2010 19:46
Ja już wiem :O Szok :O
| Zgłoś do usunięcia
~jan 12-11-2010 16:16
który to nazwisko
| Zgłoś do usunięcia