sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Honorowa warta policji

Honorowa warta policji

11-11-2010 13:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,856 | Komentarzy: 0
Honorowa warta policji
Foto:
zacisze
To już tradycja, że kolscy policjanci wystawiają wartę honorową podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości. W czwartek st.sierż. Przemysław Wojciechowski i sierż. Marcin Szmyt stanęli na posterunku przy pomniku nad rzeką Wartą.
Powiatowe Święto Niepodległości rozpoczęło się rano przed kolskim starostwem, od odegrania mazurka dąbrowskiego. Po powitaniach przybyłych na uroczystość i złożeniu wiązanek pod tablicą upamiętniającą wyzwoleńcze walki, patriotyczna manifestacja przy dźwiękach kolskiej Orkiestry Dętej ruszyła w kierunku starej części miasta. Na ul Grodzkiej oddano hołd kolejnym bohaterom. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z kolskiej drogówki.


Po uroczystej mszy odprawionej w kościele farnym w intencji ojczyzny przez księży z kolskich parafii, manifestanci przeszli pod pomnik nad wartę, upamiętniający niepodległościowe zmagania Polaków. Właśnie tam razem z harcerzami wartę honorową zaciągnęli kolscy policjanci. Okolicznościowy apel oraz złożenie kwiatów uwieńczyły obchody patriotycznego świętą.Razem z kolskim starostą i wicestarostą wiązanki składali Komendanci Powiatowi Straży Pożarnej i Policji, st.kpt. Robert Kropidłowski oraz mł.insp. Jarosław Rzymkowski.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!