R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Artbud
Wiadomości Gmina Babiak

Dzięki WRPO 2014+ powstaną sieci kanalizacyjna i wodociągowa

27 dni temu | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,330 | Komentarzy: 0
W czwartek 18 lipca o godzinie 15.00 w Sali Ślubów Urzędu Gminy Babiak Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Wojciechem Chojnowskim, Wójtem Gminy Babiak podpisali umowę na dofinansowanie funduszami unijnymi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ realizacji projektu z zakresu gospodarki wodno – ściekowej.
Dzięki WRPO 2014+ powstaną sieci kanalizacyjna i wodociągowa
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
Biuro podatkowe Buczkowski

Projekt, polegający na budowie sieci kanalizacyjnej sanitarnej oraz sieci wodociągowej wart jest blisko 1 mln 240 tys. złotych, z czego wsparcie z WRPO 2014+ przyznane Gminie przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego to prawie 856,5 tys. złotych.

„Celem projektu jest zwiększenie liczby mieszkańców aglomeracji Babiak, podłączonych do komunalnej sieci kanalizacji sanitarnej, także poprawa bezpieczeństwa i sprawności systemu oczyszczania ścieków i wzmocnienie potencjału w zakresie dostaw wody pitnej w gminie. To ważne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla ochrony środowiska, która przedmiotem naszego zainteresowania i troski Komisji Europejskiej”,

mówi Marszałek Marek Woźniak. 

Zrealizowana w ramach projektu infrastruktura to w liczbach: 2 185 km kanalizacji sanitarnej oraz 1 422 km sieci wodociągowej. Na koniec wizyty w Babiaku, Marszałek w towarzystwie Wójta złożył wiązankę kwiatów na pomniku Powstańców Styczniowych znajdującym się na terenie cmentarza w Brdowie.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Sierp.
16:00

Stadion MOSiR w Kole
Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego
25 Sierp.
11:00

Kościelec
Dożynki Gminne w Kościelcu
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu