sim

Wiadomości Miasto Koło Prestiżowa wystawa rzeźb

Prestiżowa wystawa rzeźb

12-11-2010 09:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,032 | Komentarzy: 0
Prestiżowa wystawa rzeźb
Foto:
zacisze
Już 18 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kole zobaczymy unikalną kolekcję rzeźb artystów Członków Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Prezentowana ekspozycja składa się z dwóch kolekcji przygotowanych specjalnie dla Wielkopolski. Wystawa rzeźb oraz projektów rzeźbiarskich jest dedykowana i stworzona dla upiększenia i wzbogacenia przestrzeni miejskiej Poznania i Wielkopolski. Organizatorzy planują dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Twórczość uczestników prezentowana była na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Mają oni na swym koncie znaczący dorobek twórczy, liczne realizacje przestrzenne od małych form rzeźbiarskich aż, po monumentalne dzieła.
Tegoroczna prezentacja umożliwi zapoznanie się z twórczością przedstawicieli kilku generacji artystycznych. Obok nestorów, wytrawnych mistrzów starszego pokolenia znajdą się prace młodych prężnie działających artystów wykonane w brązie oraz innych materiałach.

...Projekty to propozycja wzbogacenia naszego pięknego miasta i naszego regionu o nowe realizacje rzeźbiarskie. WIELKOPOLSKA jako kolebka polskości w szczególności winna dbać o swoją rodziną kulturę i tradycję poprzez promowanie artystów działających twórczo w jej obrębie.
Anna Słonka-Moskwa

Miłośnicy Rzeźby, sztuki oraz Ci, którzy interesują się kulturą będą mieli okazję przekonać się, jak wykorzystać talent w oryginalnych i niebanalnych pomysłach realizacji rzeźbiarskich. Prezentowana Kreacja jest samoistną ucztą rzeźby.
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Szczegóły na : www.wzar.pl

Źródło: Miejski Dom Kultury w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!