R E K L A M A
ren
R E K L A M A
SLF
Wiadomości Miasto Koło

Jarosław Kawka wyrzucony z MOSiRu! Powodem - utrata zaufania

29-07-2019 18:43 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 46,680 | Komentarzy: 68
Od 1 września, przez wielu oceniany najlepszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole - Jarosław Kawka pożegna się z pracą! Właśnie otrzymał wypowiedzenie i jak zapowiada - będzie walczył o dobre imię w sądzie.
Jarosław Kawka wyrzucony z MOSiRu! Powodem - utrata zaufania
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Za naszym pośrednictwem Jarosław Kawka przekazuje swoje oświadczenie oraz prośbę o udostępnienie treści wypowiedzenia, aby opinia publiczna mogła poznać jej treść.

Jarosław Kawka kieruje MOSiRem od grudnia 2017 roku. W tym czasie doprowadził do odnowienia wizerunku stadionu, gdzie zrealizowano następujące prace: przebudowa widowni, budowa zadaszenia widowni, przebudowa murawy, budowa systemu nawadniającego, budowa nowoczesnej bieżni stadionu wraz z elementami lekkoatletyki, itd. 

Dotychczasowy dyrektor to osoba od lat związana z lokalnym sportem, jako gracz i były prezes MKS Olimpii Koło, organizator imprez sportowych. Przez ostatnie lata uruchomił cykl biegów Grand Prix Koła, który świetnie promował bieganie, ale i miasto Koło w regionie i całym kraju. Słynny Międzynarodowy Bieg Warciański rozkwitł pod jego nadzorem przy współpracy wielu sponsorów i organizacji. Potrafił uzyskać przychylność i szacunek największych lokalnych sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować tak dużych i prestiżowych imprez. 

Na następne lata miał wiele planów, których realizację już rozpoczął. Jego marzeniem była budowa sztucznego boiska treningowego na obiekcie stadionu. 

Poniżej prezentujemy jego oświadczenie:

Chciałbym serdecznie podziękować kolskim mediom i za ich pośrednictwem  firmom, samorządom, stowarzyszeniom, organizacjom pozarządowym z naszego regionu, osobom  prywatnym, ale przede wszystkim moim współpracownikom z którymi przez ostatnie 3 lata  było mi dane współpracować.                                                   

Sport od zawsze zajmował najważniejsze miejsce w moim życiu dlatego objęcie funkcji Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole było spełnieniem moich zawodowych marzeń. Zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym kieruję się uczciwością i pracowitością. Pracując w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole włożyłem całe swoje serce, skrupulatnie realizując założone sobie cele, aby poprawić funkcjonowanie podległych mi jednostek. Nigdy nie mieszałem polityki ze sportem i do dziś miałem nadzieję, że praca, uczciwość  i zaangażowanie są doceniane bez względu na przynależność partyjną  czy polityczną.                                                                                                                                         

W dniu dzisiejszym Pan Burmistrz Krzysztof  Witkowski wręczył  mi wypowiedzenie umowy o pracę. Aby uciąć wszelkie spekulacje załączam niniejsze pismo do Państwa oceny, a ja o swoje dobre imię będę walczył w sądzie.

Z wyrazami szacunku

 Jarosław Kawka

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole

Jak poinformował nas dyrektor - w ostatnim MOSiR był kierunkiem wielu kontroli, które nic nie wykazały. Czy to dobra decyzja burmistrza? Poddajemy temat pod głosowanie w ankiecie.

Redakcja portalu e-kolo.pl pragnie podziękować dyrektorowi za wzorową współpracę z naszymi mediami. Zawsze mogliśmy liczyć na szybkie i profesjonalne podejście z Jego strony w kontakcie z naszą redakcją oraz wzajemnej współpracy przy realizacji najwięszych imprez sportowych. 

Od Burmistrza otrzymaliśmy również kilka słów dotyczących zwolnienia:

Nie chce komentować sprawy tum bardziej, ze znajdzie o a finał w sądzie. Przyczyny są w wypowiedzeniu umowy. Pragnę stwierdzić, ze niedopuszczalnym jest to co zobaczyłem osobiście na basenie.Ponadto wszystkie wnioski o dotacje na infrastrukturę składała gmina, a nie mosir. Ostatni wniosek na boisko przygotowywał pracownik urzędu.

Krzysztof Witkowski, burmistrz Koła


SONDA
Czy Jarosław Kawka powinien zostać na stanowisku dyrektora MOSiR?
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kolskie Rozmowy: Poseł Leszek Galemba 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (68) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
22 Sty.
17:30

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Kurs fotografii cyfrowej dla początkujących
24 Sty.
16:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Tylko jedna jest taka noc - koncert
24 Sty.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Tylko jedna jest taka noc - koncert