R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Mieszkańcy Koła w sieci stoją murem za Jarosławem Kawką

30-07-2019 20:54 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 16,309 | Komentarzy: 10

Nasze miasto w ostatnich latach przeżyło już parę głośnych zwolnień ze stanowisk miejskich, jednak żadna nie wzbudziła aż tak wielu emocji i głosów w obronie osoby, która otrzymała wypowiedzenie. Od wczoraj jest to temat numer jeden, którym żyje duża część społeczności lokalnej.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Jako pierwsi podaliśmy informację o dokumencie, jaki otrzymał Jarosław Kawka od burmistrza Krzysztofa Witkowskiego. Było to wypowiedzenie, które jednoznacznie wzkazuje, że niebawem dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole pożegna się ze swoim stanowiskiem.

W sieci zawrzało! Nasz profil facebookowy został zasypany komentarzami mieszkańców oburzonymi powyższym faktem. Kolanie związani mniej lub bardziej ze sportem negatywnie odebrali zwolnienie Jarosława Kawki. Niektórzy nie przebierali w słowach opisując całą sytuację, padły nawet podejrzenia o "ustawkę" czy też działania polityczne. Do sprawy ustosunkował się na swoim facebooku sam burmistrz, i ten wpis jako jedyny od dawna na profilu Krzysztofa Witkowskiego spotkał się z negatywnym przyjęciem i nieprzychylnymi komentarzami.

Jarosław Kawka wyrzucony z MOSiRu! Powodem - utrata zaufania

Od 1 września, przez wielu oceniany najlepszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole - Jarosław Kawka ...

Czytaj więcej

Pod artykułem o zwolnieniu dodaliśmy ankietę, która w miażdżący sposób pokazuje to, czego chcą mieszkańcy Koła. W czasie tworzenia tego artykułu głosowanie wyglądało następująco:

SONDA: Czy Jarosław Kawka powinien zostać na stanowisku dyrektora MOSiR?

  • Tak! 85.6% (1260 głosów)
  • Nie 14.4% (212 głosów)

Wśród naprawdę licznych komentarzy o dziwo nie padły żadne z treścią negatywną w stosunku do osoby Jarosława Kawki, co w dzisiejszych czasach, wszechobecnego hejtu i łatwości obrażania kogoś i krytykowania pod anonimowością nie jest normą. 

#Kawkawraca - zbieramy poparcie dla Jarka Kawki

Tak brzmi tytuł założonej na facebooku strony, która z godziny na godzinę zwiększa swoje zasięgi i liczbę osób ją lubiącą. Na godzinę 21:00 jest już ponad 600 osób a ta liczba ciągle rośnie. Postanowiliśmy sprawdzić, kto swoim imieniem i nazwiskiem wsparł ten profil. Wśród "lubiących" są m.in. lokalni sportowcy, młodzież, piłkarze MKS Olimpii Koło, kolscy seniorzy, nauczyciele i osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Zatem łatwo społeczność tą nazwać jako reprezentantów przekroju całej społeczności miasta Koła.

Co na to radni?

Kolejną kwestią, która często pojawia się w komentarzach jest prośba do kolskich radnych o interwencję lub zapytania na najbliższej sesji. Pamiętamy doskonale jak radni poprzedniej kadencji, którzy i w dużej części dalej zasiadają w radzie z wielkim oburzeniem i negacją odnosili się do zwolnień stosowanych przez byłego burmistrza. Czy i tym razem zabiorą głos? To pytanie zadają mieszkańcy. 

Jednego możemy być już pewni dziś. Mieszkańcy są prawie jednomyślni - zwolnienie Jarosława Kawki z funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole to wielka strata dla miasta i dla sportu. Aby utwierdzić się w tym przekonaniu wystarczy przeczytać komentarze. 


SONDA
Czy Jarosław Kawka powinien zostać na stanowisku dyrektora MOSiR?
R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (10) Pokaż komentarze