R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Roztańczeni i wysportowani wrócili z obozu

20-08-2019 15:03 | Źródło: MDK Muza | Wyświetleń artykułu: 8,288 | Komentarzy: 0

Uczestnicy pierwszego obozu taneczno-sportowego zorganizowanego przez MDK-owską MUZĘ wrócili bardzo zadowoleni z Rudek w świętokrzyskim. Przez jedenaście sierpniowych dni, grupa czterdziestu sześciu osób aktywnie odpoczywała u podnóża Łysej Góry rozwijając swoją kondycję fizyczną, nabywając nowych umiejętności tanecznych i wzbogacając swoją wiedzę historyczną i krajoznawczą.
R E K L A M A

Kadra wykwalifikowanych fachowców realizowała bogaty program. Przeprowadzono warsztaty z zakresu tańca, akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej. Obozowicze korzystali z basenu znajdującego się w miejscu zakwaterowania, uczestniczyli w zajęciach sportowych odbywających się na boisku, grali w piłkę na tamtejszym Orliku i ćwiczyli w dobrze wyposażonej siłowni.

Zgodnie z obozowymi tradycjami, na dyskotece, spośród pięknych uczestniczek i przystojnych uczestników wybrano Miss i Mistera. Nie zabrakło konkursów wieńczonych nagrodami ufundowanymi przez hojne kolskie firmy i wydawnictwo książkowe.  Ponadto grupa wzięła udział w fantastycznych, kilkugodzinnych warsztatach, przybliżających codzienne życie dawnych ludzi. Powstawanie naczyń glinianych i garncarstwo, zasady działania pieca dymarskiego, rzut oszczepem i strzelanie z łuku – to tylko niektóre z atrakcji. Dużo emocji dostarczyły opowiadane przez przewodnika legendy oraz pasowanie na czarownicę i zbója świętokrzyskiego.

Obozowicze przemierzyli urokliwą Drogę Królewską docierając do Świętego Krzyża. Z tarasu widokowego podziwiali piękno świętokrzyskiego gołoborza, którego nazwa jest terminem ludowym nadanym przez miejscową ludność i określa obszary bezleśne znajdujące się na stokach górskich. Zwiedzili też malowniczy Sandomierz, który posłużył, jako plan filmowy dla 13 produkcji. Z wysokości Bramy Opatowskiej oglądali panoramę miasta i pokonali podziemną trasą turystyczną gdzie oprowadzający przeniósł słuchaczy w czasy wojów i dawnych bitew. W zbrojowni przymierzając zbroje, przeobrażali się w rycerzy, a żeńska część grupy przebierała się w stroje mieszczek. Spacer wąwozem, rejs po Wiśle, zwiedzanie pełnych magii i tajemniczości ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe to kolejne punkty programu, które zaliczyli kolscy turyści.

Przeddzień powrotu do Koła stał się czasem podsumowań. Podczas występów taneczno-sportowych obozowicze prezentowali swoje nowe umiejętności. Przez cały pobyt uczestnicy trzymali się zasad fair-play, które cenione są zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu. Do domu wrócili naładowani pozytywną energią i pełni radości.  

Organizatorzy mają nadzieję, że ta nowa letnia propozycja wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny budowany przez Miejski Dom Kultury i działający w nim zespół MUZA. Liczą też, że miasto zyska kolejnych miłośników tańca i akrobatyki, którzy zechcą szlifować zdobyte już umiejętności na zajęciach organizowanych przez kolską placówkę kultury i jej sekcję taneczną. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA