(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 2.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

XXII Jesienne Śpiewanki nad Wartą

Autor: 13 Listopad 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
XXII Jesienne Śpiewanki nad Wartą
©
(3) | Czytano:
7,239 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Pod znakiem dużego muzycznego wydarzenia, jakie odbyło się na deskach domu kultury, upłynął ostatni weekend. Jesienne Śpiewanki nad Wartą jak zwykle nie zawiodły tych, którzy niecierpliwie czekali na koncert będący podsumowaniem całorocznej pracy Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki”. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rehabilitację Andrzeja Trębackiego, gitarzysty II pokolenia.

R E K L A M A
3
Czytano:
7,239 razy
Udostępnij
Trudno wyobrazić sobie jesień bez śpiewanek, koncertu podsumowującego działalność muzykujących kolskich harcerzy, zespołu prowadzonego przez niezastąpionego druha Henryka Perzyńskiego, o którym mówi się, że odkrywa talenty i szlifuje z nich diamenty. Na widowni zasiadła rodzina młodych artystów, goście i sympatycy zespołu. Jak słusznie zauważył niezawodny konferansjer Jerzy Biłas, choć na zewnątrz plucha, Wartaki zapraszając ukochaną kolską publiczność na 22. śpiewanki, rozjaśniły aurę promieniami letniego słońca.

Tegoroczna gala zgodnie z tradycją składała się z kilku części dających obraz tego, co wydarzyło się ostatnio na harcerskiej scenie muzycznej. Każda edycja niesie jednak pewne novum, tegorocznym był choćby brak gościnnego występu zespołu, który „nasi” poznali na szlaku. Decyzję tę wyjaśnił druh Henryk: Śpiewanki są pewnym krokiem w karierze 7. pokolenia, w ostatniej części będą żegnani i to oni będą gwiazdą wieczoru. Po raz kolejny czas się rozstać, więc dla nich dziś scena.

Zanim jednak najstarsza grupa pokazała swój kunszt, stare szlagiery i nowości prezentowali młodsi harcerze. Dobrze znane utwory publiczność nuciła wraz z wykonawcami. Najnowsze kawałki załęczańskie i kieleckie to pokłosie tegorocznych doświadczeń. A przyznać trzeba, że wiele się działo ostatniego lata. Na początku wakacji 8 dni najmłodsza grupa pracowała na warsztatach w Załęczu Wielkim, w lipcu dwa tygodnie starsi spędzili, a w finale triumfowali na festiwalu w Kielcach, gdzie zdobyli kolejną Złotą Jodłę, zaś w sierpniu mieli przyjemność uczestniczyć w krakowskim światowym zlocie harcerstwa z okazji jubileuszu 100-lecia.

Wykonawcy zadedykowali koncert Andrzejowi Trębackiemu, gitarzyście 2. pokolenia, autorowi pracy magisterskiej o Wartakach, któremu z całego serca życzyli powrotu do zdrowia. Pan Andrzej oraz inni przyjaciele i sympatycy grupy, otrzymali Autentyczne Kolskie Szprychy i inne odznaczenia, stanowiące wyraz wdzięczności.

Choć impreza na długo zapadnie w pamięci jej uczestników, młodzi artyści pozostawiają te miłe wspomnienia i wybiegają ku nowym doznaniom. W tym kończącym się roku czeka ich jeszcze wiele wydarzeń, koncerty lokalne, także w Poznaniu i Warszawie ku uświetnieniu ważnych dla kraju rocznic.


Źródło: kolo.pl
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
~ewka · 14 Listopad 2010
skoro tak wam nie pasuje, to moze stworzcie wlasny portal, sami biegajcie robic zdjecia, sami piszcie informacje co? kazdy umie tylkop krytykowac!! jelsi wam sie nie podoba portal to po co tu wchodzicie??
~niezadowolony czytelnik · 14 Listopad 2010
e-kolo jest do niczego nigdzie sie nie pojawiaja aby zrobic zdjęcia żal.
~zeniuś · 13 Listopad 2010
zadnych zdjęć :(
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
3 godziny temu 5,557 17

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
18 godziny temu 2,112

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
18 godziny temu 1,518

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
21 godziny temu 5,149 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,642 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,348

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz