Bezchmurnie -1.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Szkoła w Brdowie rozpoczyna rok szkolny z nowym imieniem

Szkoła w Brdowie rozpoczyna rok szkolny z nowym imieniem

Autor: UG Babiak 03 Wrzesień 2019
Szkoła w Brdowie rozpoczyna rok szkolny z nowym imieniem
© UG Babiak
Komentarzy: 0 Czytano:
6,519 razy |

W dniu 2 września 2019 roku w brdowskiej szkole odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego połączone z nadaniem szkole imienia i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,519 razy
Udostępnij

Uroczystości związane z inauguracją nowego roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęły się mszą św. Po godzinie 10.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej rozpoczęto nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły powitał wszystkich zebranych, przede wszystkim, dzieci, uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły.

W uroczystościach wzięli także udział zaproszeni goście: wójt gminy Babiak, miejscowi radni, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatury w Koninie, proboszcz brdowskiej parafii, przedstawiciele nadleśnictwa Koło w Gaju, przewodnicząca Rady Rodziców, sołtys sołectwa Brdów, dyrektor LO w Izbicy Kujawskiej oraz nauczyciele emeryci.

Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski odczytał uchwałę Rady Gminy Babiak nadającą szkole w Brdowie imię „Powstańców Styczniowych” wraz z uzasadnieniem. Dalej głos zabrał starszy wizytator Karol Świderski, który w imieniu dyrektora Delegatury w Koninie Kuratorium Oświaty w Poznaniu odczytał gratulacje i życzenia w związku z nadaniem placówce imienia. Wszyscy obecni wyszli przed szkołę, aby uczestniczyć w akcie odsłonięcia napisu na budynku szkoły z imieniem patrona szkoły oraz tablicy pamiątkowej poświęconej nauczycielom brdowskiej szkoły zamordowanym przez hitlerowców oraz prowadzącym tajne nauczanie w czasie drugiej wojny światowej. Proboszcz brdowskiej parafii o. Stanisław Jarosz poświęcił pamiątkową tablicę umieszczoną na polnym głazie. Zakup tablicy sfinansował radny Andrzej Starosta, rodzice uczniów klas III gim. i VIII zakupili krzewy a Piotr Jabłoński dostarczył głaz.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
9 godziny temu 48,643 17
7 godziny temu 483
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
7 godziny temu 483