R E K L A M A
ren
R E K L A M A
ekohouse
Wiadomości MKS Olimpia Koło

Tomasz Mikusik pozostaje trenerem MKS Olimpii Koło

19-09-2019 21:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,925 | Komentarzy: 3
Poniżej publikujemy treść oświadczenia Zarządu Klubu MKS Olimpia Koło dotyczącej decyzji trenera IV-ligowej MKS Olimpii Koło Tomasza Mikusika, który oddał się do dyspozycji Zarządu.
Tomasz Mikusik pozostaje trenerem MKS Olimpii Koło
Foto:www.olimpiakolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Pisownia i składnia zachowana w oryginale.

"Szanowni Państwo, Sponsorzy, Kibice, Sympatycy klubu sportowego MKS „Olimpia” Koło, Zarząd Klubu podjął decyzję w sprawie trenera Tomasza Mikusika, który podał się do naszej dyspozycji.

Trener Tomasz Mikusik od 1 stycznia 2018 roku pełni funkcje trenera drużyny seniorów MKS Olimpii Koło. To pod jego wodzą zespół po dwóch latach gry w konińskiej klasie okręgowej awansował jako Mistrz rozgrywek do zreformowanej IV ligi wielkopolskiej.

Jako trener był związany dużo wcześniej z klubem, jako zawodnik, trener drużyn młodzieżowych czy drużyny seniorów.

Jeszcze kilka lat temu sytuacja w naszym klubie była całkowicie inna. Postęp czasu i cywilizacji, jak i organizacja EURO 2012 w Polsce spowodowała zwiększenie zainteresowania się uprawianiem piłki nożnej w naszym miejsce i nie tylko. Wybudowano Orliki, starano się wspólnymi siłami z innymi instytucjami wyremontować Stadion Miejski w Kole.

10 lat temu MKS Olimpia Koło również występowała na poziomie IV ligi wielkopolskiej grupa południowa. W strukturach kolskiego klubu było 6 drużyn młodzieżowych.

W obecnych czasach budżet klubu składa się głównie z dotacji miejskiej. Każdy zorientowany wie jakie są to kwoty. W roku 2019 dotacja z Urzędu Miejskiego na szkolenie dzieci i młodzieży wyniosła 215 tysięcy. Dostaliśmy również dotacją na organizację obozów dla dzieci. Zaplanowany budżet na obecny rok oscyluje w kwocie ok. 300 tysięcy.

W klubie trenuje ponad 350 dzieci. Łącznie z drużyna seniorów istnieje 20 zespołów. Musimy pamiętać, że wilcza część tego budżetu przeznaczona jest na szkolenie dzieci i młodzieży. W marcu 2018 roku powołaliśmy Akademię „Mała Olimpia”, która cały czas rozwija się i przynosi same korzyści.

Niestety nie jesteśmy WIELKIM KLUBEM, który mógłby płacić zawodnikom drużyny seniorów duże pieniądze za reprezentowanie barw kolskiej Olimpii. Nie możemy równać się z innymi ośrodkami piłkarskimi z regionu, gdzie budżety poszczególnych klubów są 2-3 razy a nawet 4 razy większe, bądź prowadzą jedynie kilka drużyn młodzieżowych a płacą krocie zawodnikom z nie swojego miasta.

Nie stać nas, aby płacić ponad 2000 zł zawodnikom za grę. Zarząd Klubu konsekwentnie buduje swoją piłkarską społeczność na bazie naszych wychowanków. Zdawaliśmy sobie sprawę przed nowym sezonem 2019/2020, że może być ciężko. Decyzja jaka zapadła o pozostaniu w IV lidze wielkopolskiej miała służyć i służy wychowaniu i zdobyciu doświadczenia piłkarskiego przez naszych zawodników. Nie stać nas na „armię zaciężną” z innych miast. Po to szkolimy młodzież, która gra w ligach wojewódzkich, po to powołaliśmy do życia Akademię, aby za kilka, być może kilkanaście lat czerpać z tego korzyści. Już teraz Akademia „Mała Olimpia” po zaledwie 1,5 roku istnienia ma swoją renomę. Gramy z drużynami z całej Polski, Lechem Poznań, Wisłą Płock, Zawiszą Bydgoszcz, ŁKS Łódź, Widzewem Łódź, Wartą Poznań, GKS Bełchatów i wieloma innymi klubami, którzy doceniają naszą pracę z najmłodszymi.

 

Zarząd klubu MKS „Olimpia” Koło powierzając funkcję trenera drużyny seniorów zaufał trenerowi z Koła, który dobrze zna otoczenie, który nie boi się stawiać na młodzież, co wielokrotnie udowodnił. W sezonie 2018/2019 zajęliśmy I miejsce w systemie PRO JUNIOR SYSTEM, prowadzonym przez PZPN, który opiera się na wprowadzaniu młodzieżowców i swoich wychowanków do piłki seniorskiej. Przykładem tej ciężkiej pracy mogą być dużo lepsze wyniki w poprzednim sezonie IV ligi w rundzie wiosennej niż jesiennej. Inni trenerzy nakazaliby drogich transferów i pozyskania „obcych zawodników” i płacenia im niebotycznych kwot. Ta myśl mija się z naszą.

Doceniamy pracę szkoleniową trenera Tomasza Mikusika, darzymy go zaufaniem, dlatego jednogłośnie Zarząd Klubu stwierdza, że na chwilę obecną dalej będzie pełnił funkcję trenera drużyny seniorów MKS Olimpii Koło."

MKS Olimpia Koło
Kontakt z autorem: olimpia.kolo@wielkopolskizpn.pl

Materiał naszej telewizji

 I Gala Mistrzów Powiatu Kolskiego - retransmisja 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
kmk
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
22 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
23 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin