R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ryszard Borysiewicz odznaczony Za Zasługi dla Wielkopolski

24-10-2019 09:07 | Źródło: MTC Koło | Wyświetleń artykułu: 6,859 | Komentarzy: 2

Jubileusz 75-lecia obchodzi Liga Obrony Kraju – ogólnopolska organizacja o patriotycznym i proobronnym charakterze. Jej struktury i członkowie znani są z zaangażowania w pracę z młodzieżą, działalność edukacyjną, upowszechnianie sportu i realizacji różnego rodzaju hobby oraz kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Wiele różnorodnych działań LOK podejmuje także na rzecz lokalnych społeczności.

Foto:MTC Koło
R E K L A M A

Władze województwa wielkopolskiego postanowiły z tej okazji uhonorować działaczy LOK za ich wkład w rozwój regionu. Obchody rocznicy powstania stowarzyszenia odbyły się w poznańskim Domu Żołnierza – siedzibie Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaki honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. W imieniu Marszałka Województwa Marka Woźniaka aktu dekoracji dokonał dyrektor kancelarii Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Ryszard Taciak. Wśród odznaczonych znalazł się również przedstawiciel naszego miasta – Ryszard Borysiewicz, kierownik Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka”. Założył go w 2002 r. wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu mieszkańców kolskiej starówki. Sam pochodzi z tej części miasta i stąd zna warunki w jakich przyszło tam funkcjonować dzieciom i młodzieży. Było to dla niego sporym wyzwaniem. Postarał się więc dla nich o ten klub zapraszając głównie zimą dzieci i młodzież na gorące obiady czy też i inną formę dożywiania. Poprzez klub z młodzieżą docierał podczas organizowanych obozów wypoczynkowych, w wycieczkach do wszystkich niemal zakątków naszego kraju, ucząc historii Polski, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, a podczas innych zajęć klubowych wspólnie z klubową kadrą wpływał na kształtowanie pozytywnych postaw jej uczestników. Jako członek Zespołów Ludowych „Honoratki” z Bierzwiennej Krótkiej w gminie Kłodawa oraz „Grzegorzewianki” przez ponad 20 lat współuczestniczył z tymi zespołami w promowaniu kultury, tradycji i dziedzictwa Ziemi Kolskiej w niemal całej Europie.

Ryszard Borysiewicz przez wiele lat był pracownikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kole. W latach 1994 – 2002 i 2014 – 2018 był radnym Rady Miejskiej w Kole, a w latach 1994 – 1998 reprezentował Koło w Sejmiku Samorządowym Województwa Konińskiego. Otrzymywane za pełnione funkcje diety przekazywał na założony przez siebie klub. Nadal jest bardzo aktywny w organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży z Koła i powiatu. Szczególną uwagę poświęca w ich wyszkoleniu w sporcie strzeleckim, zdobywaniu umiejętności posługiwania się bronią. Nadal organizuje tak zimowy jak i letni wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców Koła oraz powiatu kolskiego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze