(2)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Mgła 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ryszard Borysiewicz odznaczony Za Zasługi dla Wielkopolski

Autor: MTC Koło 24 Październik 2019 przeczytasz w ok. 2 min.
Ryszard Borysiewicz odznaczony Za Zasługi dla Wielkopolski
© MTC Koło
(2) | Czytano:
7,226 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Jubileusz 75-lecia obchodzi Liga Obrony Kraju – ogólnopolska organizacja o patriotycznym i proobronnym charakterze. Jej struktury i członkowie znani są z zaangażowania w pracę z młodzieżą, działalność edukacyjną, upowszechnianie sportu i realizacji różnego rodzaju hobby oraz kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Wiele różnorodnych działań LOK podejmuje także na rzecz lokalnych społeczności.

R E K L A M A
2
Czytano:
7,226 razy
Udostępnij

Władze województwa wielkopolskiego postanowiły z tej okazji uhonorować działaczy LOK za ich wkład w rozwój regionu. Obchody rocznicy powstania stowarzyszenia odbyły się w poznańskim Domu Żołnierza – siedzibie Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaki honorowe „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. W imieniu Marszałka Województwa Marka Woźniaka aktu dekoracji dokonał dyrektor kancelarii Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Ryszard Taciak. Wśród odznaczonych znalazł się również przedstawiciel naszego miasta – Ryszard Borysiewicz, kierownik Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka”. Założył go w 2002 r. wychodząc naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu mieszkańców kolskiej starówki. Sam pochodzi z tej części miasta i stąd zna warunki w jakich przyszło tam funkcjonować dzieciom i młodzieży. Było to dla niego sporym wyzwaniem. Postarał się więc dla nich o ten klub zapraszając głównie zimą dzieci i młodzież na gorące obiady czy też i inną formę dożywiania. Poprzez klub z młodzieżą docierał podczas organizowanych obozów wypoczynkowych, w wycieczkach do wszystkich niemal zakątków naszego kraju, ucząc historii Polski, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, a podczas innych zajęć klubowych wspólnie z klubową kadrą wpływał na kształtowanie pozytywnych postaw jej uczestników. Jako członek Zespołów Ludowych „Honoratki” z Bierzwiennej Krótkiej w gminie Kłodawa oraz „Grzegorzewianki” przez ponad 20 lat współuczestniczył z tymi zespołami w promowaniu kultury, tradycji i dziedzictwa Ziemi Kolskiej w niemal całej Europie.

Ryszard Borysiewicz przez wiele lat był pracownikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kole. W latach 1994 – 2002 i 2014 – 2018 był radnym Rady Miejskiej w Kole, a w latach 1994 – 1998 reprezentował Koło w Sejmiku Samorządowym Województwa Konińskiego. Otrzymywane za pełnione funkcje diety przekazywał na założony przez siebie klub. Nadal jest bardzo aktywny w organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży z Koła i powiatu. Szczególną uwagę poświęca w ich wyszkoleniu w sporcie strzeleckim, zdobywaniu umiejętności posługiwania się bronią. Nadal organizuje tak zimowy jak i letni wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców Koła oraz powiatu kolskiego.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
kolanin · 24 Październik 2019
Zasłużone wyróżnienie, bo p. Ryszard to super gość!
czytelnik · 24 Październik 2019
Przyłączam się do opinii i serdecznie gratuluję.
Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
22 godziny temu 7,814

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
1 dzień temu 5,163 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
2 dni temu 106,307

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 21,870

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

R E K L A M A