R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Zatrzymania

Trzy miesiące aresztu dla policjanta z Koła

03-11-2019 09:11 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl, RMF FM | Wyświetleń artykułu: 37,320 | Komentarzy: 6
Prokuratura Okręgowa w Koninie zajmuje się sprawą kolskiego policjanta, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i uczestniczył w kolizji drogowej. Z uwagi na możliwość mataczenia - policjant trafił na trzy miesiące do aresztu. Jeszcze trzy inne osoby mogą odpowiadać karnie w tej sprawie - za składanie fałszywych zeznań.
Trzy miesiące aresztu dla policjanta z Koła
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Chodzi o wypadek, do którego doszło w kwietniu w miejscowości Zielenie w powiecie kolskim. Pisaliśmy wówczas o zderzeniu dwóch samochodów. Jednym z nich podróżowało starsze małżeństwo. Kierujący autem 86-latek zeznał, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zauważył nadjeżdżającego samochodu i doprowadził do zderzenia. Drugim samochodem również jechali kobieta i mężczyzna. Żona 86-latka pamięta i zeznała policjantom, że drugim autem kierował młody mężczyzna. Również w rozmowie telefonicznej z nami, kobieta podtrzymała, że widziała za kierownicą mężczyznę. Te informacje znajdują też potwierdzenie w notatce sporządzonej przez funkcjonariuszy z drogówki, którzy przyjechali na miejsce. Według naszych nieoficjalnych informacji - jej treść miała jednak zostać zmieniona nazajutrz od zdarzenia, zanim trafiła na biurko prokuratora.

- czytamy w artykule RMF FM

Zatrzymany policjant zaraz po zdarzeniu twierdził, że to nie on prowadził pojazd, lecz kobieta podróżująca razem z nim. Autor reportażu RMF FM, Mateusz Chłustyn twierdzi, że policjant miał nakłaniac swoich kolegów z komendy, żeby to oni poddali się za niego badaniu na trzeźwość. Badanie miało wykazać 0,44 mg/l, czyli około promil alkoholu. Sprawa wtedy została wtedy umorzona. 

Dopiero po wielu zapytaniach ze strony dziennikarzy RMF'u Prokuratura Okręgowa w Koninie postanowiła przyjrzeć się jeszcze raz tej sprawie i wznowić śledztwo. Przeanalizowano jeszcze raz wszystkie zgromadzone materiały dowodowe, przesłuchano kilkunastu świadków i to pozwoliło po kilku miesiącach od wznowienia postawić pierwsze zarzuty.

Cały reportaż RMF FM przeczytasz tutaj

Michał W. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie a pozostałe trzy osoby z zarzutami składania fałszywych zeznań otrzymały zakaz zbliżania się do podejrzanego i zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Rzecznik Prasowy Komemdy Powiatowej Policji jedynie potwierdził fakt zatrzymania policjanta, jednocześnie informując nas, że postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Koninie. 

W dniu jutrzejszym odwiedzimy z kamerą Prokuraturę Okręgową w Koninie, gdzie rzecznik prasowy przedstawi nam wszystkie dotychczasowe działania w powyższej sprawie. Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin