R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Babiak

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Babiak

12-11-2019 13:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,521 | Komentarzy: 0

W dniu 10 listopada Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Babiaku zaprosili wszystkich na bezpłatny udział w projekcji filmu pt. ,,1920 Bitwa warszawska”. Natomiast 11 listopada została odprawiona w babiackim kościele msza św. w intencji Ojczyzny, którą sprawował ks. Paweł Okoński.

Foto:Gmina Babiak
R E K L A M A

Proboszcz mówił o poświęceniu dla własnego kraju i o krzewieniu patriotyzmu wśród młodych ludzi. Po mszy głos zabrał  Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski, który w swoim rysie historycznym przypomniał zebranym o losach Rzeczypospolitej i jej drodze do odzyskania niepodległości. W tym dniu władze samorządowe złożyły także kwiaty i zapaliły znicze na pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy z czasów I wojny światowej. Obchody uświetniły poczty sztandarowe ( uczniowie, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiaku i w Brdowie) oraz obecność gminnej orkiestry dętej działającej przy domu kultury. Dopisali także mieszkańcy i goście, których było znacznie więcej niż w ubiegłym roku.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze