R E K L A M A
ren
R E K L A M A
kol-net
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Uczniowie ZSCKR w Powierciu na Targach AGRITECHNICA w Hannoverze

21-11-2019 08:50 | Źródło: ZSCKR w Powierciu | Wyświetleń artykułu: 2,524 | Komentarzy: 0
Targi AGRITECHNICA 2019 - największa na świecie wystawa maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie - były głównym celem dwudniowej wycieczki zawodowej do Niemiec, w której udział wzięli uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Branżowej Szkoły I stopnia.
Uczniowie ZSCKR w Powierciu  na Targach AGRITECHNICA w Hannoverze
Foto:uczestnicy wycieczki
R E K L A M A
czyszczenie

Pierwszego dnia uczniowie gościli w centrum kształcenia praktycznego DEULA w Nienburgu, gdzie zwiedzili nowocześnie wyposażone pracownie do kształcenia zawodowego. Należały do nich m.in. pracownie: agrotroniki, silników oraz obróbki maszynowej i ręcznej. Uczniowie mogli również przetestować swoje umiejętności obsługi nowoczesnych maszyn i ciągników rolniczych podczas jazd próbnych.

Kolejnym punktem programu była wizyta w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu. Podczas pobytu w znajdującym sie na terenie zakładu muzeum, młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu mogła poznać historię tej marki oraz podziwiać "na żywo" wszystkie, produkowane od początku istnienia firmy, modele samochodów.

Następny dzień wycieczki został w całości poświęcony na zwiedzanie targów AGRITECHNICA 2019. Te, odbywające się co dwa lata w Hannoverze, targi przyciągają setki tysięcy zwiedzających oraz wystawców z całego świata. Uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi we współczesnym rolnictwie. Na wystawie zaprezentowano m.in.: ciągniki autonomiczne, sterowane za pomocą aplikacji komputerowych z wykorzystaniem systemów satelitarnych, nowoczesne drony stosowane do monitorowania pól oraz nawożenia upraw, kompleksowe rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Nie zabrakło również firm zajmujących się serwisowaniem maszyn i dystrybucją części zamiennych. Zaprezentowano również koncepcyjne ciągniki i maszyny, które będą w niedalekiej przyszłości funkcjonowały w gospodarstwach rolnych.

Wyjazd był również doskonałą okazją do sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Organizatorami wycieczki byli: pan Piotr Bojanowski – kierownik wycieczki, pan Grzegorz Bojanowski (zakłady VW, targi AGRITECHNICA, zakwaterowanie) pan Mariusz Szymański (koordynacja wizyty w DEULA), którzy wraz z panią Haliną Smolarek (tłumacz) sprawowali opiekę nad młodzieżą w trakcie wycieczki.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 V Turniej im. Daniela Gołdyna 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
łobocki
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
02 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Obchody Światowego Dnia Autyzmu
03 Kw.
18:00

Miejski Dom Kultury w Kole
Koncert Katyń. Ostatni list
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin