R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców

22-11-2019 08:18 | Źródło: UG Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 4,232 | Komentarzy: 3

16 listopada 2019r. Gmina Grzegorzew wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie i Komendą Powiatową Policji w Kole zorganizowała „XIII Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców”.

Foto:UG Grzegorzew
R E K L A M A

Celem rajdu była popularyzacja bezpiecznej techniki jazdy, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz promocja walorów turystycznych naszego regionu. Uczestnikami rajdu byli samorządowcy powiatu: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i miasta Konina.

Wystartowało trzynaście dwuosobowych drużyn reprezentujących:

- Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim
- Starostwo Powiatowe w Słupcy
- Urząd Miasta i Gminy w Rychwale
- Urząd Miasta i Gminy w Golinie
- Urząd Miejski w Koninie
- Urząd Miasta i Gminy w Sompolnie – dwie drużyny
- Urząd Gminy w Rzgowie
- Starostwo Powiatowe w Koninie
- Urząd Gminy w Kościelcu
- Urząd Gminy w Kramsku
- Urząd Gminy w Krzymowie
- Urząd Gminy w Grzegorzewie

W siedzibie konińskiego WORD-u drużyny zmierzyły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Następnie, co trzy minuty, każda z drużyn opuszczała plac wyruszając w teren mając przed sobą 60 kilometrową trasę - przejazd nawigacyjny. Trasa wiodła przez Miasto Konin, Gminę Krzymów, Gminę Kościele, Miasto i Gminę Koło z metą w Grzegorzewie.

Po drodze wyznaczono trzy punkty kontrolne, gdzie drużyny meldowały się w określonym limicie czasu. U gospodarzy turnieju - przy Hali Sportowej w Grzegorzewie odbyła się konkurencja sprawnościowa nad którą czuwali kolscy policjanci. Kierowcy wykazali się dużą sprawnością, gdyż podczas manewrów nie mogli zrzucić piłeczki umieszczonej w specjalnym „talerzu” przymocowanym na masce samochodu.

Najlepszą drużyną rajdu została drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie otrzymując puchar Dyrektora WORD-u Piotra Florka w Koninie. Drugie miejsce zajęła drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Golinie i otrzymała puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kole Inspektora Artura Foryńskiego.

Puchar Wójta Gminy Grzegorzew Bożeny Dominiak otrzymała ekipa z Urzędu Miasta i Gminy w Rychwale, która uplasowała się na III miejscu. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze