R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Miasto z dotacją na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczna murawą!

22-11-2019 08:40 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,691 | Komentarzy: 15

Inwestycja ta, to jedno z marzeń obecnego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole Jarosława Kawki, o którym mówił obejmując swoje stanowisko. Dziś można śmiało powiedzieć - udało się! Gmina miejska Koło, która wnioskowała o dotację - otrzyma środki.
Foto:pixabay
R E K L A M A

Z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynika, że Koło będzie jednym z 12 miejsc, które otrzymały dotację z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

1 304 000,00 złotych to kwota dofinansowania, czyli 50% całości kosztów inwestycji. Druga połowa zostanie pokryta z budżetu miasta. 

Co to będzie za boisko?

Pełnowymiarowe boisko (95 metrów długości i 68 metrów szerokości) ze sztuczną nawierzchnią, posiadającą system odwadniający i energooszczędne, LEDowe oświetlenie murawy. Na dwóch, krótszych bokach zamontowane będą siatki, tzw. "piłkochwyty". 

Boisko umiejscowione będzie na terenie Stadionu MOSiR przy ulicy Sportowej w Kole, równolegle do Orlika. Będzie to pierwsze pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w Konińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej, w którrgo skład wchodzi pięć powiatów: Kolski, Turecki, Koniński, Słupecki, Wrzesiński.

Warto przy  tej okazji wspomnieć pracownika kolskiego urzędu, Panią Dagmarę, która wykonała mnóstwo pracy, aby dotacja zewnętrzna na ten cel stała się faktem. 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (15) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA