× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Festiwal Teatralny Strefa Gier. Roma Gąsiorowska oceniała występy

Autor: MDK Koło 25 Listopad 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
Festiwal Teatralny Strefa Gier. Roma Gąsiorowska oceniała występy
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
5,478 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

23 listopada 2019 r. na kolskiej scenie przeprowadzono czwartą edycję „STREFY GRY”. W sobotnich zmaganiach wzięło udział sześć grup, które przyjechały do Koła z terenu Wielkopolski. Festiwal, to platforma edukacji i przestrzeń dla młodych ludzi pasjonujących się grą aktorską.

R E K L A M A
0
Czytano:
5,478 razy
Udostępnij

utaj możliwa jest wzajemna konfrontacja efektów pracy, wsparcie warsztatowe dla instruktorów, praktyczne wskazówki dla początkujących artystów. Roma Gąsiorowska, Marek Kościółek i Radomir Piorun, którzy tworzyli jury, podczas spotkania z uczestnikami, w oparciu o obejrzane spektakle, wskazali inspirujące kierunki działania.

 – Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tej inicjatywie. Uważam, że takie konkursy teatrów amatorskich są niezwykle ważne. Podczas takiego wydarzenia młodzi ludzie mogą się dzielić swoim doświadczeniem, mogą się nawzajem inspirować. Spotykają osoby, które w jakiś sposób mogą je nakłonić do czegoś, czego jeszcze w sobie do tej pory nie odkryli 

– mówiła Roma Gąsiorowska.

Powiedziała, że niezwykle ważne jest organizowanie tego rodzaju spotkań teatralnych, a także zapraszanie na nie doświadczonych ludzi tworzących kulturę i działających w tej sferze artystycznej. Dla młodych, początkujących aktorów stają się oni autorytetami mogącymi zarazić ich swoją pasją. Mówiła też o wrażliwości, postrzeganej w dzisiejszej rzeczywistości przez młodych ludzi, jako słabość. Osoby „kochające kulturę”, uprawiające profesje artystyczne, a także te z innych obszarów zawodowych, rozumiejące sferę wnętrza człowieka odpowiedzialną za wrażliwość, powinny wspierać młodych ludzi w wyrażaniu siebie poprzez sztukę. Jest to według aktorki, nieoceniona, dodatkowa wartość, również terapeutyczna, kształtująca pozytywne postawy, budująca poczucie własnej wartości, dająca wiarę w siebie i swoje możliwości we wszystkich dziedzinach życia.

 - Dlatego uważam, że trzeba mobilizować te młode osoby, trzeba je wspierać w poszukiwaniu własnej drogi, szczególnie, jeśli ta droga ma jakiekolwiek związek z kulturą, to jest bardzo ważne i cenne 

– podsumowała swoją wypowiedź artystka.

Jury zdecydowało, że w tegorocznej edycji STREFY GRY przyzna pięć równorzędnych nagród w wysokości 300 zł, ufundowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Otrzymały je grupy: HUMAN SAPIENS z Słupcy, KOŚCIAŃSKI TEATR KAMERALNY, Teatr COKOLWIEK z Lubonia, TA STRONA z Kalisza, i KOKERSI z Krotoszyna.

Grand Prix Burmistrza Miasta Koła, statuetkę i nagrodę w wysokości 1 000 zł otrzymał teatr JESZCZE RAZ z Poznania.

Ponadto jury przyznało indywidualne nagrody aktorskie, które otrzymali: Maciej Wesołek z Kościana, Dawid Berlik z Poznania, Julia Sikora z Krotoszyna. Dodatkowo, za pozytywną postawę i podtrzymywanie tzw. ducha zespołu, wyróżniony został Emil Chorobowicz z Lubonia.

Nagrody specjalne, w formie udziału w letnich warsztatach teatralnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie otrzymali instruktorzy: Łukasz Pigwowicz i Weronika Lewandowska. Wszystkim laureatom gratulujemy.

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
9 godziny temu 374

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,088 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,718

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,234

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

9 godziny temu 374
R E K L A M A