× Nowość! Kolska Baza Medyczna - znajdź specjalistę już dziś!
Śnieżyca 0.9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jak przygotować samochód do zimy? O tym nie możesz zapomnieć

Autor: Redakcja e-kolo.pl 29 Listopad 2019 przeczytasz w ok. 3 min.
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Jak przygotować samochód do zimy? O tym nie możesz zapomnieć
© e-kolo.pl
(0) | Czytano:
7,576 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

To bardzo ważne, aby Twój samochód był odpowiednio przygotowany do sezonu zimowego. O czym pamiętać przed nadejściem zimy? O tym wszystkim przypominają specjaliści AD Marciniak znajdującego się w Powierciu Kolonii 3J.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,576 razy
Udostępnij

Zrób przegląd techniczny 

To powinien być w zasadzie pierwszy krok w „operacji zima”. Aby auto dobrze sprawowało się w trudnych warunkach, warto wybrać się wcześniej na przegląd, nawet jeśli nie zbliża się jeszcze termin corocznego przeglądu Lepiej mieć pewność, że  sprawne są  układy: kierowniczy i hamulcowy. Chodzi o to, abyś mógł skutecznie zareagować w sytuacji, kiedy samochód wpadnie w poślizg, co niestety może się zdarzyć.

Podczas przeglądu technicznego możesz też poprosić naszego mechanika, aby za pomocą specjalnego miernika sprawdził kondycję akumulatora. Gdyby okazało się, że jest on już wysłużony, warto zainwestować w nowy. – Należy pamiętać, że ujemne temperatury wpływają negatywnie na ilość energii zgromadzonej w akumulatorze i wyraźnie obniżają jego efektywność. Nawet do około 70 proc. przy – 15 stopniach . Z kolei jeśli zimą rzadko korzystasz z auta, warto akumulator regularnie sprawdzać i doładowywać. 

Wymień opony nie czekając na śnieg!

Wielu kierowców zwleka z wymianą opon letnich na zimowe, ale przypomnijmy, jakie są zalecenia ekspertów: warto wymieniać opony, gdy średnia temperatura wynosi mniej niż 7 stopni. Nie zwlekaj reaguj więc już wtedy, kiedy zauważysz pierwsze oznaki nadchodzącej zimy. 

Trzeba też pamiętać o tym, że śliska nawierzchnia jezdni niekoniecznie musi być związana z opadami śniegu. Przełom jesieni i zimy niesie ze sobą inne zagrożenie, jakim jest tzw. czarny lód, czyli cienka, niemalże niewidoczna warstwa lodu na drodze.

Niebezpieczna gołoledź powstaje, kiedy podczas temperatury poniżej zera mamy opady deszczu lub występuje mgła. Czarna droga, która z pozoru wydaje się być bezpieczna, w rzeczywistości jest bardzo śliska. Większość samochodów dzisiaj wyposażonych jest w czujniki ciśnienia w oponach , które sprawdzają i informują kierowców o spadku lub różnicy ciśnień pomiędzy poszczególnymi kołami . Warto wymienić powietrze w kołach na Azot co daje nam stabilne ciśnienie w oponie bez względu na temperaturę otoczenia.

Sprawdź bogaty wybór opon zimowych na naszych półkach. W ofercie posiadamy opony wielu producentów w różnych przedziałach cenowych.

Bądź gotowy na zmarznięte i zaparowane szyby

Zmorą kierowców są też zamarznięte szyby, których skrobanie nierzadko jest powodem spóźnień do pracy. Jeśli więc nie masz garażu, warto zaopatrzyć się w matę nakładaną na przednią szybę. Podobnie jak i w porządny zestaw skrobaczek (do pozostałych szyb) i zmiotek do odśnieżania.

Pamiętaj o zimowym płynie do spryskiwaczy

Kolejnym dość uciążliwym problemem związanym z szybami, jest ich parowanie od środka. Wiele osób radzi sobie z tym po prostu wycierając szybę przed jazdą gąbką lub ścierką. Niestety, zdarza się, że szyba paruje jednak też podczas jazdy, a wtedy kierowca w poszukiwaniu akcesoriów czasami wypina się z pasów, co jest bardzo niebezpieczne.  Zresztą ścierka rzadko likwiduje problem zaparowanej szyby. Skutecznym rozwiązaniem jest wtedy trochę zapomniana zimą klimatyzacja. Odparowywanie szyb za pomocą klimatyzacji następuje znacznie szybciej niż poprzez ich podgrzewanie. Po jednoczesnym uruchomieniu klimatyzacji i ogrzewania powietrze jest zarówno ogrzewane, jak i osuszane, dzięki czemu skutecznie możesz walczyć z wilgocią wewnątrz samochodu.

Płyn do spryskiwaczy, akcesoria i środki do omrażania szyb? to wszystko znajdziesz u nas!

Zapraszamy do nas!

Powiercie-Kolonia 3J,
62-600 Powiercie-Kolonia

tel. 63 261 53 07
https://www.facebook.com/admarciniak.eu/?ref=bookmarks

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Powiat Kolski
Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !
5 godziny temu 219

Ferie zimowe - spędź je bezpiecznie !

Inne
Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP
5 godziny temu 2,623

Przypomnieli o zmarłym koledze, piłkarzu Olimpii jednocześnie wspierając WOŚP

Wypadki
Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował
6 godziny temu 18,333 8

Pijany kierowca wjechał Mercedesem do rowu i dachował

Miasto Koło
138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]
1 dzień temu 9,788 8

138 223,08 złotych to wynik ze wszystkich puszek. Będzie rekord?! [ZDJĘCIA]

Inne
Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna
1 dzień temu 22,946

Skokochron uratował kobietę, która wyskoczyła z okna

Inne
Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]
1 dzień temu 4,622 1

Łukasz Wojnicki najlepszy w biegu Policz się z cukrzycą [ZDJĘCIA][WYNIKI]

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz