R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Pajęczyna Charlotty - finał konkursu w PiMBP w Kole

12-12-2019 11:41 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,175 | Komentarzy: 0

Wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Pajęczyna Charlotty”, zorganizowanego przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Foto:PiMBP w Kole | Laureaci konkursu "Pajęczyna Charlotty"
R E K L A M A

Celami konkursu były: popularyzacja czytelnictwa, działań i technik plastycznych, rozwój kreatywności; zadaniem konkursowym wykonanie oryginalnego pająka (praca przestrzenna – figura)

Inspirację do pracy stanowiła książka „Pajęczyna Charlotty” Elwyna Brooksa White’a (za Wydawnictwem Literackim: „…Co łączy tak różne stworzenia jak pajęczyca Charlotta i mały prosiaczek Wiluś? Czy przyjaźń pomiędzy nimi jest możliwa? Okazuje się że tak! Wiluś przyszedł na świat jako ostatnia i najsłabsza świnka z miotu i gdyby nie ratunek małej Frani, nie zabawił by na nim zbyt długo. Karmiony butelką przez dziewczynkę rośnie jak na drożdżach i wkrótce zostaje sprzedany. Na szczęście trafia do jej wuja, więc Frania może codziennie go odwiedzać. Niestety to nie koniec kłopotów Wilusia- gospodarz chce zrobić z niego szynkę. I tu wkracza do akcji Charlotta…”), ale też film – o tym samym tytule – w reżyserii Gary’ego Winicka (2006); warsztatem: technika plastyczna, materiały, format – dowolne; uczestnikami: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas 1-3, 4-6 szkół podstawowych; każdy uczestnik miał prawo do złożenia w konkursie jednej pracy plastycznej nawiązującej do tematu konkursu, wykonanej indywidualnie i samodzielnie.

Na konkurs napłynęło 140 prac z: Przedszkoli Miejskich: nr 3 w Kole (nauczyciel – Aneta Bartłomiejczak, Daria Chmielewska, Magdalena Dopierała, Karolina Jankowska, Marzena Pączkowska), nr 5 w Kole (n – Elżbieta Szacowna, Karolina Szulgit); Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (n- Agnieszka Brudnicka, Dorota Lewandowska), Budkach Nowych (n – Anna Trawińska), Dąbiu (n – Sylwia Królasik, Aneta Bryl, Elżbieta Opas), Łuczywnie (n – Małgorzata Cugier), Łubiance (n – Elżbieta Andrzejewska, Anna Kwiatkowska, Waldemar Jurczyk), nr 2 w Kole, nr 3 w Kole (n – Daria Jarmuszkiewicz, Izabela Rossa, Renata Wabnic-Osowska, Ewelina Tończyk, Maria Wituła, Magdalena Zapędowska-Śpiewak), nr 4 w Kole (n – Izabela Tomankiewicz), nr 5 w Kole (n – Monika Cieślak, Małgorzata Jabłońska), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie (n – Mariola Górecka, Agnieszka Rzepecka).

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecydowała powołana w tym celu Komisja Konkursowa (przewodnicząca – Ewelina Jasińska, historyk sztuki; Anka Pietruszka – bibliotekarz).

Nagrody przyznano w kategoriach:

dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce: Hanna Olejnik, lat 5, Przedszkole Miejskie nr 3 w Kole

II miejsce: Jakub Karvala, kl. 0, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Fabian Rzepka, kl. 0 a, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

wyróżnienie: Filip Kotwasiński, 0 a, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce: Wiktoria Cieślak, kl. 2 a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kole

II miejsce: Franciszek Królasik, kl. 1, Szkoła Podstawowa w Dąbiu

III miejsce: Norbert Zawadzki, kl. 2, Szkoła Podstawowa w Łuczywnie

wyróżnienie: Wiktoria Baranowska, kl. 2, Szkoła Podstawowa w Łubiance

uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:

I miejsce: Maksymilian Kalinowski, kl. 4 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Sławomir Szczerbiak, kl. 6 a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Agata Sikorska, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Łuczywnie

wyróżnienie: Nikola Urbaniak, kl. 5, Szkoła Podstawowa w Łubiance

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 12 grudnia 2019 r., o g. 9:00 w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w konkursie, nauczycielom za pomoc i ukierunkowanie młodych artystów.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze