R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Kupno archiwalnych widokówek zdominowało sesję miejską

18-12-2019 19:22 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,803 | Komentarzy: 6

Wydawałoby się prosta sprawa zakupu historycznego zbioru widokówek miasta Koła z lat wojennych i przedwojennych a jednak zdominowała całą, dzisiejszą sesję Rady Miejskiej w Kole.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Ostatnie w tym roku obrady kolskiej rady przebiegały sprawnie i szybko, jednak do momentu... Przy zmianach w budżecie dyskusja nabrała temperatury. Jedna ze zmian dotyczyła przekazania kwoty 30 000 złotych na zakup dla Muzeum Technik Ceramicznych w Kole blisko 200 historycznych, oryginalnych widokówek zawierających widoki miasta od prywatnego kolekcjonera. 

O słuszności zakupu przekonywał dyrektor MTC Tomasz Nuszkiewicz oraz Burmistrz Krzysztof Witkowski podnosząc za argumenty walory historyczne i edukacyjne dla przyszłych pokoeń mieszkańców.

Wielu radnych twierdziło mimo wszystko, że zakup ten można przenieść w czasie, być może negocjować cenę lub po prostu przeznaczyć w/w kwotę na inny cel. 

Ostatecznie przegłosowano zmiany w budżecie stosunkiem głosów: 14 za, 0 przeciw i 7 wstrzymujących się. Zatem jeszcze w tym roku eksponaty dla muzeum zostaną zakupione i przekazane jednostce. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze