R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Nowe radiowozy na wyposażeniu kolskiej komendy. Podsumowanie roku

07-01-2020 15:31 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 15,991 | Komentarzy: 6

7 stycznia br. odbyła się odprawa podsumowująca efektywność służby funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole za 2019 rok. Po omówieniu efektywności działań policjantów w minionym roku, odbyło się symboliczne przekazanie radiowozów przez włodarzy partycypujących w ich finansowaniu. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Pawłowski oraz goście - Zastępca Prokuratora Rejonowego w Kole Anna Ciszak-Kaszuba i włodarze powiatu kolskiego.

R E K L A M A

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Rafałowi Pawłowskiemu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Kole, insp. Artur Foryński przedstawił w formie multimedialnej informację o efektach pracy Policji na terenie naszego powiatu w 2019 roku.

W dalszej częsci głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Rafał Pawłowski, który podziękował wszystkim funkcjonariuszom tutejszej jednostki za rzetelną i solidną służbę. Podziękowania skierował również do samorządowców za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego, co z pewnością jest wynikiem dobrej współpracy z lokalną Policją. Wskazał również na istotę znaczenia działalności prewencyjnej i profilaktycznej, jako kluczowej dla kształtowania właściwych postaw społecznych zapewniających szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Insp. Rafał Pawłowski poruszył także tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Określił, iż ten obszar zagadnieniowy jest jednym z nadrzędnych priorytetów działań Policji, co będzie przekładało się na kierowanie do działań na drogach maksymalnej ilości funkcjonariuszy komórek ruchu drogowego. W podobnym tonie odnośnie dobrej i na wysokim poziomie współpracy z Policją, padły słowa z ust Anny Ciszak-Kaszuby Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Kole oraz Wicestarosty Kolskiego Sylwestra Chęcińskiego.

Po podsumowaniu efektywności służby kolskich funkcjonariuszy w 2019 roku, przed Ratuszem Miejskim odbyło się symboliczne przekazanie nowo zakupionych radiowozów. Zakupu sześciu radiowozów marki Hyundai I30 dokonała Komenda Główna Policji, która sfinansowała połowę ich wartości. Pozostałą część należności opłaciły jednostki samorządowe naszego powiatu, tj. Gmina Miejska w Kole, Dąbiu, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie oraz Przedczu, a także Urzędy Gmin w Kole, Babiaku, Olszówce i Chodowie.

Dwa radiowozy będą wykorzystywane przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, kolejnymi dwoma będą jeżdzić policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie i kolejne dwa zostały rozdysponowane pomiędzy funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dąbiu i Babiaku.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze