R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Pożary

Strażacy uratowali mężczyznę z palącego się domu

18-01-2020 22:29 | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 14,944 | Komentarzy: 0

Około godziny 4:00, 12 stycznia br. wezwano strażaków do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Augustynów (gm. Dąbie).

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili teren prowadzonych działań.  Ratownicy w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych z linią gaśniczą przystąpili do poszukiwań osoby znajdującej się w budynku oraz podali dwa prądy w natarciu na palący się budynek. Strażacy po zlokalizowaniu właściciela ewakuowali go z budynku i udzielili mu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej.

Po przyjeździe na miejsce pożaru Zespołu Ratownictwa Medycznego, przekazano poszkodowanego, który został zabrany do szpitala w Kole. Pogotowie energetyczne odłączyło przewody do budynku. Przy użyciu sprzętu burzącego rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji budynku w celu jego dogaszenia. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wskazała punktów o podwyższonej temperaturze. Pożar został ugaszony.  

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była wada piecyka węglowego wraz z przewodem kominowym- dochodzenie prowadzi Policja.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze