R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Brak Koła na liście programu budowy 100 obwodnic. Co dalej?

10-02-2020 08:43 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,147 | Komentarzy: 12
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W Wielkopolsce powstanie osiem obwodnic, dlaczego zatem nasze miasto nie znalazło się w tym gronie?
Brak Koła na liście programu budowy 100 obwodnic. Co dalej?
Foto:Min. Infrastruktury
R E K L A M A
czyszczenie

Po wizycie Premiera Mateusza Morawieckiego w naszym mieście apetyty na zrealizowanie projektu północnej obwodnicy wzrosły. W pamiętnym przemówieniu otrzymaliśmy zapewnienie, że Koło otrzyma środki na tę inwestycję, dlaczego więc tak się nie stało?

Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych. Wskazuje również źródła finansowania oraz listę zadań inwestycyjnych kierowanych do realizacji. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Premier obiecał obwodnicę północną i pomoc szpitalowi

W sobotni wieczór oczy widzów wielu ogólnopolskich stacji telewizyjnych skierowane były na nasze miasto, gdzie w sali sp...

Czytaj więcej

Podstawowym kryterium zakwalifikowania projektu obwodnicy do programu 100 obwodnic był projekt na sieci dróg krajowych, co to oznacza? Obwodnica musi połączyć dwie drogi krajowe!. W Kole odcinek północny ma łączyć drogę krajową nr 92 z droga powiatową. Zatem nie spełnia warunku priorytetowego programu.

W naszym województwie pieniądze rządowe pozwolą wybudować obwodnice w miejscowościach: Gostyń, Grzymiszew, Kalisz, Kamiona, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn Zduny i Cieszków, Strykowo i Żodyń.

Co dalej w projektem obwodnicy północnej miasta Koła? O to zapytaliśmy Starostę Kolskiego Roberta Kropidłowskiego, który specjalnie dla czytelników e-kolo.pl wyjaśnia przyszłość obwodnicy:

„Program budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030” zakłada budowę obwodnic miast na sieciach dróg krajowych. Nasza koncepcja budowy obwodnicy północnej miasta Koła zakłada połączenie drogi krajowej nr 92 z drogą powiatową nr 3205P Koło –Sompolno, co wyklucza ten warunek. Jednak konieczność realizacji tej inwestycji dla miasta Koła i powiatu kolskiego determinuje mnie by wykonać to zadanie.

Oczywiście są trudności, dziś nie ma nas na liście „Programu 100 obwodnic”, ale ja mimo wszystko trzymam się obietnicy Pana Premiera Mateusza Morawieckiego. Jeżeli Pan Premier powiedział, że obwodnica w Kole powstanie to ja wierzę że tak będzie.

Nie ma dla mnie znaczenia z jakiego programu nasza inwestycja będzie realizowana, najważniejsze jest aby była wykonana. Prace nad dokumentacją są mocno zaawansowane i nie mam zamiaru rezygnować, mam nadzieję, że wspólnie z partnerami miastem Koło i gminą Koło będziemy wspólnie dążyli do celu jakim jest budowa północnej obwodnicy miasta Koła.

– powiedział Starosta Kolski Robert Kropidłowski

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 28 Finał WOŚP w Kole - finałowa scena 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (12) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
łobocki
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ks
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
09 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
22 Kw.
17:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
23 Kw.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin