R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Rada Powiatu Kolskiego pomoże szpitalowi. Przekazano 130 000 zł

27-03-2020 09:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,415 | Komentarzy: 0

Od godziny 9:00 obradowali wczoraj Radni Rady Powiatu Kolskiego, którzy mierząc się z zagrożeniem epidemiologicznym podejmowali ważne dla powiatu decyzje.
Foto:Starostwo Kolskie
R E K L A M A

15 radnych w maseczkach i rękawiczkach stawiło się na XXIV Sesję Rady Powiatu Kolskiego, w trakcie której podejmowali uchwałę zmieniająca budżet powiatu i wprowadzili w dziale wydatków środki na pomoc dla kolskiego szpitala.

Na początku sesji radni przegłosowali zdjęcie z harmonogramu obrad punkt dotyczący aktualnej sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole. Miało to na celu przyśpieszenie sesji z uwagi na niestandardowe warunki jej odbywania.

Sytuacja jest wyjątkowa i sytuacja jest wyjątkowa - tymi słowami rozpoczął swoje sprawozdanie międzysesyjne Starosta Kolski , Robert Kropidłowski. Następnie przedstawił radnym bieżące statystyki epidemiologiczne na terenie powiatu a co najważniejsze, że w Powiecie Kolskim nie ma zachorowań i nikt nie jest hospitalizowany. Starosta wymienił liczne działania, które podjął w ostatnim czasie, aby zmniejszych ryzyko zarażenia wśród petentów i pracowników. 

Najważniejszą jednak uchwałą była ta, która przesuwała środki budżetowe na pomoc szpitalowi. Łącznie radni przekazali 130 000 złotych!

  • Z rezerwy zarządzania kryzysowego 100 000 złotych na zakup materiałów i usług niezbędnych do walki z epidemią koronawirusa w powiecie,
  • zwiększono wydatki budżetowe o kwotę 30 000 złotych z przeznaczeniem na zakup respiratora

Sesja Powiatowa zakończyła się po około 30 minutach. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA