R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Inne

Złamał kwarantannę - teraz odpowie przed sądem

01-04-2020 22:06 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 31,362 | Komentarzy: 0
Policyjna kontrola przestrzegania 14-dniowej kwarantanny domowej przez jednego z mieszkańców Koła, zakończyła się skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu oraz powiadomieniem służb sanitarnych. Mundurowi ujawnili, że kolanin nie stosuje się do zasad kwarantanny, gdyż opuścił miejsce jej odbywania.
Złamał kwarantannę - teraz odpowie przed sądem
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
czyszczenie

Policjanci codziennie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przestrzegają zasad jej odbywania. Stróże prawa oprócz tego, że sprawdzają czy dana osoba przebywa w domu, to również pytają o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Z każdego sprawdzenia sporządzają odpowiednią dokumentację. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.

Podczas jednej z takich kontroli, która miała miejsce wczoraj 31 marca 2020 r. na terenie naszego miasta, policjanci ujawnili, że w jednym z mieszkań nie było objętego kwarantanną mężczyzny. Po chwili stróże prawa ustalili, że kolanin przebywa w innym mieszkaniu, bo jak oświadczył, “zmienił sobie” miejsce, gdzie będzie odbywać kwarantannę. Mundurowi poinformowali nieodpowiedzialnego mężczyznę o konsekwencjach wynikających z niestosowania się do zasad kwarantanny.

Lekceważące podejście mężczyzny do obecnej sytuacji, skutkuje sporządzeniem przez funkcjonariuszy odpowiedniej dokumentacji, która zostanie przesłana do służb sanitarnych oraz Sądu Rejonowego w Kole celem ukarania kolanina.

Przypominamy!

Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży! Nie przestrzeganie zasad kwarantanny, można przyczynić się do czyjejś choroby, a nawet śmierci.

Zgodnie z nowymi przepisami za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 IV Bieg Tropem Wilczym w Kole 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin