R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Dawno temu

Mandaty za niestosowanie się do przepisów

03-04-2020 11:10 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 21,013 | Komentarzy: 6
Obowiązuje stan epidemii. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Do 11 kwietnia włącznie, nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi bądź zawodowymi. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominają o obowiązującym zakazie gromadzenia się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie dla tych szczególnych uregulowań prawnych, muszą liczyć się z konsekwencjami.
Mandaty za niestosowanie się do przepisów
Foto:KPP Koło
R E K L A M A
matrix

Wczoraj 1 kwietnia na terenie naszego miasta funkcjonariusze nałożyli siedem mandatów karnych na osoby, które za nic miały wprowadzone obostrzenia związane ze stanem epidemii.

W godzinach popołudniowych nieopodal Parku 600-lecia w Kole dzielnicowi zauważyli trzyosobową grupę. Młodzi ludzie wyjaśnili, że spotkali się, by skorzystać z ładnej pogody. Tłumaczyli, że o żadnych obostrzeniach nie mieli pojęcia, ponieważ nie słuchają na bieżąco wiadomości. Policjanci pouczyli ich i dokładnie wyjaśnili obowiązujące przepisy odnośnie przemieszczania się i grupowania. Jak się szybko okazało, młodzi ludzie nie mieli najmniejszego zamiaru stosować się do obowiązującego zakazu, bo niespełna po kilkunastu minutach funkcjonariusze tą samą grupę osób zauważyli w tym samym miejscu. Z uwagi na tak rażący przejaw lekceważenia przepisów, dzielnicowi nałożyli na nich mandaty karne.

Kolejne spotkanie towarzyskie dwojga młodych ludzi na klatce schodowej jednego z kolskich bloków, również zostało przerwane przez policjantów, którzy zostali powiadomieni o grupowaniu się tam osób. 28-latek i 20-latka nie dość, że nie zachowywali obowiązującej dwumetrowej odległości od siebie, to pili alkohol. Ponadto mężczyzna zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenie policjantów. Po dokładnie przeprowadzonej kontroli osobistej okazało się, że 28-latek miał przy sobie kilka gramów narkotyków. Obie osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a kolanin dodatkowo odpowie przed sądem za posiadanie środków psychoaktywnych.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Starostwo Kolskie - challenge 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
fizjobaby
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin