R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

8-hetarowa działka przy zamku będzie własnością miasta?

02-05-2020 11:15 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 10,296 | Komentarzy: 0

Działka o powierzchni przeszło 8 hektarów położona przy ul. Kazimierza Wielkiego – czyli tuż u stóp ruin zamku, warta 1.124.400 zł może stać się własnością gminy miejskiej. Na wczorajszej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zgody na nieodpłatne nabycie terenu stanowiącego własność Skarbu Państwa, będącego w dyspozycji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu. W przyszłości, na tym terenie mogłyby odbywać się imprezy kulturalne!
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

O nieodpłatne przekazanie działki zwrócił się do Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Poznaniu Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski. Teren położony jest w sąsiedztwie ruin kolskiego zamku i wiązane są z nim ambitne plany w zakresie inwestycji infrastrukturalnych w obszarze kultury i rekreacji, służących zaspokojeniu potrzeb społeczności lokalnej. W przyszłości planowane jest udostępnianie obiektu zwiedzającym, zatem potrzeba miejsca do pobudowania odpowiedniej infrastruktury wokół zabytku. To plany dalekosiężne, ale całkowicie realne.

 Polecany materiał video

Dawno Temu w Kole: Ruiny kolskiego zamku

03-02-2018 18:28 |   5,330

Zabezpieczenie ruin przed dalszą dewastacją, a następnie rewitalizacja zabytku to moje priorytety. Będę dążył do ich realizacji. Do zamku prowadzi utwardzona droga, miastu udało się wykupić przyległe nieruchomości, teraz pojawiła się szansa przejęcia 8-hektarowej działki przy zabytku. Mamy duże szanse na zrealizowanie naszych ambitnych planów. Mam nadzieję, że za kilka lat zaproszę Państwa na imprezę kulturalną… pod zamek!

– powiedział włodarz.

Dysponując Uchwałą Rady, włodarz podejmie dalsze kroki związane z nabyciem nieruchomości gruntowej.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA