R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Dzień Strażaka - życzenia dla wszystkich druhów

04-05-2020 07:20 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,650 | Komentarzy: 4

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Za naszym pośrednictwem Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Żurawik.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Szanowne Druhny, drodzy Druhowie!

Święto Naszego patrona, św. Floriana to wyjątkowy dzień, w którym z dumą i satysfakcją świętujemy przynależność do pożarniczej formacji. Tegoroczny Dzień Strażaka będzie inny niż poprzednie, ponieważ przypada na bardzo trudny czas.

W związku z tym, iż nie będziemy mogli jak co roku świętować wspólnie, tą drogą kieruję podziękowania oraz słowa najwyższego uznania do osób, które wypełniają strażacką posługę. Dziękuje za Wasz trud, zaangażowanie, codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie. W sposób szczególny dziękuje za zaangażowanie związane z walką z epidemią, jaka dotknęła Nasz kraj. Jest to bardzo trudny okres dla Nas wszystkich, a Druhowie Ochotnicy mimo dużego ryzyka służą wsparciem osobom starszym czy objętym kwarantanną.

Drodzy Strażacy życzę dużo zdrowia, wytrwałości i siły. Życzę, aby Wasza służba była źródłem dumy i osobistej satysfakcji, a Św. Florian niech otacza Wasz swoją opieką. Serdeczne życzenia kieruję również do Waszych najbliższych, aby byli dla Was wsparciem i okazywali wiele zrozumienia dla pełnionej przez Was służby.

Ze strażackim pozdrowieniem

Komendant Powiatowy
Państwowej Straży Pożarnej w Kole
bryg. mgr inż. Krzysztof Żurawik
wraz z funkcjonariuszami i pracownikami 
korpusu służby cywilnej KP PSP w Kole


Z okazji „Dnia Strażaka” pragniemy złożyć wszystkim druhnom i druhom wyrazy ogromnego szacunku i uznania, a także podziękować za codzienne realizowanie zadań oraz stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. To dzięki Wam mieszkańcy naszej małej ojczyzny mogą spać spokojnie z myślą, że o każdej porze dnia i nocy pospieszycie im z pomocą. Jesteście wzorem do naśladowania, pokazujecie jak w dzisiejszych czasach można i należy godnie sprawować swoje obowiązki.

Dziękujemy za ofiarność oraz trud włożony w pomoc drugiemu człowiekowi. Życzymy wszystkim Wam, by poczucie dobrze spełnionego obowiązku towarzyszyło w dalszej, codziennej służbie. Niech przynależność do wielotysięcznej drużyny Rycerzy Świętego Floriana stanowi powód do dumy.
Życzymy Wam dużo dobrego zdrowia, pomyślności, wytrwałości, męstwa i satysfakcji z wykonywania zawodu obdarzonego tak wielkim zaufaniem społecznym, Niech każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wraca do Was i daje Wam siłę.

Obecna sytuacja nie pozwoli nam wspólnie świętować tego dnia, jednak Wasze zaangażowanie w walce z epidemią buduje w nas wszystkich nadzieję na lepsze jutro.

Zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!

Starosta Kolski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole
/-/ Robert Kropidłowski

Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego
/-/ Marek Świątek

Wicestarosta Kolski
/-/ Sylwester Chęciński

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA