R E K L A M A
Bezchmurnie 6.7

Jak prawidłowo zamontować mocowania do daszków szklanych?

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 28 Maj 2020 przeczytasz w ok. 3 min.
Jak prawidłowo zamontować mocowania do daszków szklanych?
© partner
(0) | Czytano:
12,826 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Daszek szklany może być atrakcyjnym dopełnieniem aranżacji domu. Jednocześnie umieszczony nad wejściem chroni przed zacinającym deszczem, który moczy podłogę przy otwartych drzwiach. Wykonany z odpowiedniego typu szkła, zapewnia też osłonę przed intensywnym słońcem i zanieczyszczeniami spadającymi z dachu. Jak prawidłowo wykonać taki daszek za pomocą specjalnych uchwytów?

R E K L A M A
0
Czytano:
12,826 razy
Udostępnij

Daszki szklane – okucia do różnych typów konstrukcji

Wykonanie szklanego zadaszenia o niewielkich rozmiarach nad wejściem do domu nie wymaga specjalistycznych projektów i technik. Jeśli konstrukcja ma jedynie zapewniać odrobinę cienia czy suchego miejsca przed wejściem na próg, wystarczy pojedynczy szklany panel i odpowiednie okucia do daszków szklanych. Te drugie również nie wymagają specjalnego wytwarzania, gdyż na rynku są dostępne gotowe systemy montażowe. Stwarzają one szerokie możliwości w zakresie konstruowania takich zadaszeń.

Mocowanie daszków szklanych może mieć dwie formy. Jedną z nich jest system montażu na wspornikach, zdecydowanie prostszy i wymagający mniejszej liczby elementów. – Uchwyty do daszków szklanych na wspornikach pozwalają zainstalować panele o znacznie większej powierzchni. Konstrukcje tego typu sprawdzają się nie tylko nad wejściem, ale również jako osłona okien wystawowych, a nawet tarasów czy balkonów – wyjaśnia specjalista z firmy Womet. Nieco inną formę mają mocowania daszków szklanych na naciągu. Takie systemy są bardziej złożone, a ich montaż zajmuje więcej miejsca.

Zestaw – mocowanie daszka (1 naciąg) AISI 304 – sklep Womet

 

Uchwyty do daszków szklanych na wspornikach

Daszki wspornikowe są niezwykle proste do wykonania ze względu na specyficzną konstrukcję okuć. Wystarczy zamówić u szklarza panel z nawierconymi otworami o odpowiedniej średnicy, a wykonanie mocowania jest dostępne nawet dla domowego majsterkowicza. Kluczem jest specjalny system, który składa się ze wspornika i rotul. Okucia do daszków szklanych są mocowane bezpośrednio do ściany budynku nad drzwiami lub oknem. Do tego celu wykorzystuje się kotwę chemiczną.

Podczas montażu ważne jest zachowanie odstępu między wspornikami, który pozwoli na umieszczenie szyby. Panel szklany umieszcza się na dystansach rotul, które łączy się ze wspornikami za pomocą bolców umieszczanych w otworach. Po trwałym spojeniu elementów wystarczy zdjęcie czoła z każdej rotuli, nałożenie panelu szklanego i dokręcenie uchwytów.

Daszek szklany na wspornikach AISI 304 RAL 9005 – sklep Womet

Uchwyty do mocowania daszków szklanych są wykonane w kształcie, który powoduje nachylenie panelu pod określonym kątem. Na zamówienie można jednak wykonać wsporniki o innym kącie nachylenia oraz przystosowane do montażu dużych zadaszeń złożonych z wielu paneli.

Mocowania daszków szklanych na naciągu

Innym systemem montażu szklanego zadaszenia jest mocowanie paneli na specjalnym naciągu. Jego zaletą jest możliwość regulowania nachylenia szkła przez odpowiednią kalibrację. Z drugiej strony mocowanie zadaszenia na naciągu wymaga sporej powierzchni ściany nad drzwiami czy tarasem. Dlatego nie sprawdzi się tam, gdzie jest nisko ulokowane okno klatki schodowej lub balkon kolejnego piętra.

Okucia do daszków szklanych na wspornikach również wykorzystują rotule, z tym że stosuje się tu kilka typów uchwytów. Są one przeznaczone do łączenia naciągu ze ścianą, naciągu z szybą, a także ściany z szybą. To ostatnie mocowanie jest umieszczane pod spodem panelu i podtrzymuje go od dołu. Pomiędzy uchwytem na ścianie a rotulą zamontowaną w szybie umieszcza się naciąg. Jego długość decyduje o nachyleniu zadaszenia.

Wybierając jeden z systemów mocowania daszków szklanych, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne poszczególnych elementów. Ważne są średnice rotul i bolców montażowych, które decydują o wielkości otworów, jakie trzeba wykonać w szkle. Istotnym parametrem jest też grubość szkła, jakie można umieścić pomiędzy elementami rotuli.

 

Oceń artykuł

0%
0%
0%
0%
0%
0%
Oddanych głosów: 0
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Szkoły i Przedszkola
Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku
1 minutę temu 128

Uczniowie LO Koło odwiedzili Nadleśnictwo w Turku

Inne
Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu
1 minutę temu 112

Komendant pogratulował uczniom klas o profilu policyjnym ZS RCKU w Kościelcu

Powiat Kolski
Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie
1 minutę temu 146

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chodowie

Powiat Kolski
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka
1 minutę temu 143

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Olszówka

Powiat Kolski
Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!
1 minutę temu 97

Półkolonie Kwitnące wakacje w MDK w Kole – zapisy trwają!

Gmina Babiak
Dyżury psychologiczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Babiaku
1 minutę temu 86

Dyżury psychologiczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Babiaku