R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

List do redakcji: Oświadczenie grupy radnych w sprawie ostatniej Sesji Rady Miasta Koła

29-05-2020 08:54 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 18,481 | Komentarzy: 21

Po ostatniej, środowej Sesji Rady Miasta Koła oraz braku możliwości dodania do porządku obrad punktu "Wolne głosy i wnioski", grupa radnych, głosująca za wprowadzeniem w/w punktu napisała oświadczenie, które przysłała na adres redakcji.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

OŚWIADCZENIE

Drodzy Mieszkańcy miasta Koła, 

W ostatnich dniach do wielu z Państwa dotarła w formie pisemnej informacja o nielegalnej, zakrapianej alkoholem imprezie z udziałem osób publicznych w jednej z miejskich restauracji. Wśród nazwisk wymienionych w piśmie, znajdują się także nazwiska niektórych radnych miejskich.

Spotkanie, do którego doszło było niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa -rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W piśmie sugerowane jest, że oprócz wymienionych nazwisk, udział w imprezie wzięły również inne osoby. 

Incydent ten miał zostać omówiony podczas odbytej w dniu 27.05.2020r. sesji Rady Miasta w punkcie: „Wolne głosy i wnioski”, które są zagwarantowane w Statucie Miasta Koła. Niestety, punkt ten został usunięty z porządku obrad, a próba jego przywrócenia została odrzucona. 

Nie było więc możliwości publicznego odniesienia się do tematu, tak aby wszyscy mieszkańcy posiadali stosowne wyjaśnienia w tej sprawie. 

W związku z powyższym, rozumiejąc oburzenie mieszkańców naszego miasta zaistniałą sytuacją, my niżej podpisani oświadczamy, że nie braliśmy udziału w tym spotkaniu, jak również nie jesteśmy autorami pisma skierowanego do Komendy Powiatowej Policji w Kole, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole oraz Prokuratury Rejonowej w Kole. 

Halina Musiałek, Grzegorz Gibaszek, Jarosław Tomczyk, Maria Sokołowska, Marcin Janiak

 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (21) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA