R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Miasto Koło

Jak wybrać GPS do samochodu? Szybki poradnik

03-07-2020 14:22 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 1,842 | Komentarzy: 0
Okres wakacji i urlopów to czas, w którym częściej i więcej podróżujemy. Wybierając się po raz pierwszy w nieznane okolice nie można zapominać o mapie. Dzisiaj jednak, w dobie ciągłych zmian i remontów, mapy drukowane błyskawicznie się dezaktualizują, dlatego najlepszym wyborem jest postawienie na mapy cyfrowe. Jaki GPS do samochodu wybrać i czy w ogóle to się opłaca? Podpowiadamy w naszym poradniku.
Jak wybrać GPS do samochodu? Szybki poradnik
Foto:partner
R E K L A M A
matrix

GPS samochodowy – czy ja tego potrzebuję?

Większość z nas korzysta obecnie ze smartfonów, a w nich – o ile połączone są z internetem – bez trudu można uruchomić funkcję „mapa Google – wyznacz trasę”. Jednak należy podkreślić, że koniecznym warunkiem jest podłączenie do internetu. Dlatego podczas podróży przez tereny o słabszym zasięgu lub zagranicznego wyjazdu takie rozwiązanie może się nie sprawdzić. Znacznie lepszą opcją jest w takiej sytuacji korzystanie z systemu GPS z wbudowanymi mapami.

Jak wybrać najlepszą nawigację GPS? Najważniejsze parametry

Zastanawiasz się, jak wybrać tę najlepszą nawigację GPS? Oczywiście powinna ona być dopasowana do Twoich potrzeb. Dlatego warto wcześniej poznać istotne parametry i wiedzieć, na co wpływają.

Ekran

W tym wypadku weź pod uwagę przede wszystkim przekątną – im jest ona większa, tym wygodniejszy ekran. Gwarantuje to też większy obszar wyświetlany na ekranie, co daje z kolei swobodę prowadzenia auta bez ciągłego zerkania na ekran GPS-a. Nie bez znaczenia jest też maksymalna jasność obrazu – im będzie ona wyższa, tym lepiej będziesz widzieć elementy wyświetlane na ekranie w warunkach dużego nasłonecznienia.

Mapy

Serce każdego urządzania nawigacyjnego – to one sprawiają, że decydujesz się na zakup tego sprzętu, od nich zależy też jakość obsługi urządzenia. Na co zwrócić uwagę w przypadku map? Przede wszystkim na często aktualizacje i dokładność. Brak aktualizacji map sprawia, że na trasie możesz znaleźć wyłączone z ruchu drogi lub też ominąć wygodną, szybką i nowo wybudowaną trasę. Brak aktualizacji sprawia, że GPS staje się praktycznie nieużyteczny. Dlatego też wybierając GPS zwróć uwagę na to, żeby miał gwarancję dożywotniej aktualizacji.

Interfejs

Dobry interfejs powinien być czytelny i intuicyjny, łatwy do obsłużenia podczas prowadzenia auta. W niektórych modelach możesz znaleźć wygodną funkcję, która pozwala szybko przełączyć widok z 2D do 3D. Na ekranie znaleźć też możesz informacje o aktualnym natężeniu ruchu drogowego oraz łatwo wybrać spośród dostępnych tras. W przypadku interfejsu warto też sprawdzić, czy dostępny w nim jest język polski, to znacząco ułatwi korzystanie z możliwości sprzętu.

Punkty POI

Na mapach powinny być dostępna baza punktów użyteczności publicznej, takich jak czarne punkty, stacje paliw, bankomaty czy hotele. Dzięki w trakcie podróży łatwo znajdziesz potrzebne akurat miejsce.

Pamięć wewnętrzna

Niektóre modele fabrycznie są wyposażone w niewielką liczbę map. Dlatego też w przyszłości konieczne może okazać się wgranie nowych. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na dostępną w wybranym urządzeniu pamięć wewnętrzną – im będzie jej więcej, tym więcej map można tam wgrać.

R E K L A M A
um koło
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Kościelec-Szachiści z UKS KKS Kiełbaska podejmują wyzwanie. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
popularne wiadomości
21 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Kiedy czas staje w miejscu - wystawa fotografii Bartłomieja
28 Wrz.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
ART-Przegląd
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin