R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Dąbie: Msza dziękczynna za tegoroczne plony

05-09-2020 18:59 | Źródło: UG Dąbie | Wyświetleń artykułu: 7,883 | Komentarzy: 0

Uroczystości dożynkowe, święto plonów, to jedno z najpiękniejszych polskich świąt. To uroczystość kończąca żniwa, głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i w kulturze polskiej wsi. Tegoroczne Dożynki, z uwagi na pandemię covid 19 odbyły się w skromnej oprawie. W niedzielę 30 sierpnia delegacja władz gminy oraz przedstawiciele rolników wzięli udział w uroczystości dziękczynnej złączonej z Ofiarą Eucharystyczną, która odbyła się w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Dąbiu.

Foto:UG Dąbie
R E K L A M A

Po przekazaniu chleba przez starostów dożynek panią Małgorzatę Muszyńską i pana Tadeusza Chwiałkowskiego nastąpiła uroczysta msza święta, którą odprawił ks. Kanonik Czesław Czajkowski.Na ołtarzu symbolicznie rolnicy złożyli wieniec dożynkowy wykonany przez panie z KGW w Roślach, nie zabrakło także darów-owoców tegorocznej ich pracy.

Burmistrz Tomasz Ludwicki w swoim wystąpieniu dziękując Bogu za zbiory i szczęśliwie zakończone żniwa, wyraził w imieniu naszej wspólnoty wdzięczność Rolnikom. Którzy mimo niełatwych okoliczności, w których przyszło nam żyć, niestrudzeni pracują by polskim rodzinom nie zabrakło tego co najważniejsze – świeżo wypieczonego chleba.

W związku z sytuacją epidemiczną wierni mieli możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem platformy Facebook.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze