R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Kradzieże

Policjanci odzyskali skradziony rower. 35-latek stanie przed sądem

08-09-2020 22:25 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 12,067 | Komentarzy: 4

Za kradzież roweru odpowie 35–latek zatrzymany przez babiackich policjantów. Pokrzywdzony odzyskał skradzione mienie, a sprawca stanie przed sądem. Pamiętajmy jednak, by pozostawiając choćby na chwilę jednoślad w miejscu ogólnodstępnym, zawsze właściwie go zabezpieczyć przez kradzieżą.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

W poniedziałek, 7 września br. w godzinach popołudniowych do Posterunku Policji w Babiaku zgłosił się młody mężczyzna, który oświadczył, że skradziono mu rower zaparkowany w parku przy Placu Wolności w Babiaku.

Po otrzymaniu informacji, babiaccy policjanci ruszyli do zbierania informacji potrzebnych do odzyskania pojazdu i zatrzymania sprawcy kradzieży. Jedną z czynności było dokładne rozpytanie osób, które mogły mieć jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności zniknięcia jednośladu. Dobre rozpoznanie w środowisku, pomogły dzielnicowemu w wytypowaniu osoby podejrzanej o ten czyn. Jak się okazało, 35-latek ukrył rower w pomieszczeniu gospodarczym, a sam kompletnie pijany poszedł spać.

Policjanci odzyskali skradziony 18-latkowi rower, a podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży mienia o wartości około 1000 złotych. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Unikajmy sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony. Postawmy na profesjonalne blokady lub linki rowerowe. Zostawiając rower nawet na moment, przypnijmy go do nieruchomych części otoczenia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (4) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA