R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Od dziś najnowsza książka Jakuba Małeckiego dostępna w księgarniach

16-09-2020 09:47 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 6,342 | Komentarzy: 0

"Saturnin", czyli najnowsze dzieło pisarza z Koła dostępna jest we wszystkich księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internetowe fora w poszukiwaniu pierwszych recenzji książki.
Foto:Krzysztof Nowicki
R E K L A M A

Od dziś „Saturnin” dostępny we wszystkich księgarniach. Żadna moja wcześniejsza książka nie była przez Was tak pozytywnie komentowana, żadna nie ukazywała się w tak wysokim nakładzie i chyba o żadnej nie myślałem tak ciepło, jak o tej. Mam nadzieję, że dobrze spędzicie przy niej czas.

- czytamy na facebooku Jakuba Małeckiego

Internetowy sklep Empiku tak opisuje książkę "Saturnin"

[..] Przez błąd na bilecie kilkuletni Satek wierzy, że autobus, którym jeździ do szkoły w Radziejowie, zahacza o tajemniczą krainę. To tam, jak podejrzewa chłopiec, zazwyczaj przebywa jego milczący, skryty dziadek. Dwadzieścia lat później Saturnin mieszka w Warszawie, pracuje jako sprzedawca i trzyma się z dala od tajemniczych krain. Pewnego dnia dziadek znika i Saturnin musi wrócić w rodzinne strony. Wspólnie z matką rusza jego śladem i coraz głębiej zapuszcza się w przeszłość. To, co odkryje, zburzy jego świat. "Saturnin" to intymna, choć skomponowana na wiele głosów opowieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca. Zmarli otrzymują tu głos, a prawdziwe postaci z życia autora doświadczają rzeczy, których nie dane im było zakosztować poza tą książką.

- empik.com

Saturnin to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Jakuba Małeckiego. Słyszałam na temat pozycji tego autora same pozytywne opinie i właściwie nie wiem dlaczego tak długo zajęło mi zdecydowanie się na lekturę. Pierwsza rzecz, którą zauważyłam to styl pisania autora wyróżniający się spośród przeczytanych przeze mnie do tej pory książek. Rozdziały są napisane w taki sposób, ze co chwilę jest przeskok od jednej myśli do drugiej, ale ku mojemu zdziwieniu nie wprowadziło to chaosu do fabuły. Czytelnik od razu widzi, że to zaplanowany zabieg. Spotkałam się z tym już wcześniej ale w każdym innym przypadku odbierałam to jako minus, a tutaj bardzo mi się podobało i sprawiało, że czytałam z jeszcze większym zaangażowaniem. Co więcej, oryginalny jest nie tylko styl pisania autora ale i treść. Jest to ten typ książki, przy której trzeba się skupić na lekturze żeby wszystko dobrze zrozumieć. Pomimo tego, że akcja nie pędzi i jest stosunkowo dużo momentów ze wspomnieniami bohaterów książka była angażująca i wciągająca. Przez cały czas byłam ciekawa zakończenia. Rozdziały z perspektywy Tadeusza podobały mi się zdecydowanie mniej niż z perspektywy Saturnina i trochę mi się dłużyły. Książka nie stanie się moim ulubieńcem stąd 4 gwiazdki a nie 5, ale cieszę się, że sięgnęłam po coś innego niż zazwyczaj. Bardzo chętnie sprawdzę też inne pozycje tego autora.

- recenzja czytelnika z empik.com

Saturnin to osobliwa powieść o pewnym mężczyźnie, który wiedzie zwyczajne życie. Wstaje rano, chodzi do pracy, wegetuje, codziennie ta sama rutyna... Jednak pewnego dnia otrzymuje telefon z rodzinnego domu. Matka informuje Saturnina o zaginięciu ich dziadka. Chłopak rzuca wszystko i postanawia wrócić na wieś. Pragnie pomóc w odnalezieniu ukochanego dziadka, który ostatnimi laty był coraz to gorszy do wytrzymania. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że powrót na wieś zmusi go do pewnych refleksji nad życiem, nad istnieniem. Saturnin będzie musiał zmierzyć się z przeszłością, z pewnymi decyzjami, z jego dzieciństwem... te wszystkie elementy wpływają na zaginięcie dziadka, są bardzo istotne... Jest to pierwsza książka Maleckiego jaką czytałam i od razu się zakochałam w twórczości tego mężczyzny. Tekst, który wyszedł spod jego pióra to istne arcydzieło. Każde słowo hipnotyzuje, urzeka i sprawia, że czytamy następne strona, zdania i kartki. Mamy wrażenie, że tutaj każdy element do siebie pasuje i przemawia. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa aby opisać to co zostało zawarte w tej magicznej historii. Ta książka jest wyjątkowa, bowiem dowiadujemy się, że pewne elementy i postacie, były oparte na faktach, a to budzi w nas jeszcze większe uznanie i zachwyt nad powieścią. Małecki pobudza w czytelniku wszystkie emocje, sprawia że czytamy te książkę z zapartym tchem, bijącym sercem. Zaś po lekturze nie wiemy co ze sobą zrobić... takie to było dobre.

- czytelniczka taniaksiazka.pl

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA