× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 23.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Od dziś najnowsza książka Jakuba Małeckiego dostępna w księgarniach

Autor: Redakcja e-kolo.pl 16 Wrzesień 2020 przeczytasz w ok. 4 min.
Od dziś najnowsza książka Jakuba Małeckiego dostępna w księgarniach
© Krzysztof Nowicki
(0) | Czytano:
7,686 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

"Saturnin", czyli najnowsze dzieło pisarza z Koła dostępna jest we wszystkich księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internetowe fora w poszukiwaniu pierwszych recenzji książki.

R E K L A M A
0
Czytano:
7,686 razy
Udostępnij

Od dziś „Saturnin” dostępny we wszystkich księgarniach. Żadna moja wcześniejsza książka nie była przez Was tak pozytywnie komentowana, żadna nie ukazywała się w tak wysokim nakładzie i chyba o żadnej nie myślałem tak ciepło, jak o tej. Mam nadzieję, że dobrze spędzicie przy niej czas.

- czytamy na facebooku Jakuba Małeckiego

Internetowy sklep Empiku tak opisuje książkę "Saturnin"

[..] Przez błąd na bilecie kilkuletni Satek wierzy, że autobus, którym jeździ do szkoły w Radziejowie, zahacza o tajemniczą krainę. To tam, jak podejrzewa chłopiec, zazwyczaj przebywa jego milczący, skryty dziadek. Dwadzieścia lat później Saturnin mieszka w Warszawie, pracuje jako sprzedawca i trzyma się z dala od tajemniczych krain. Pewnego dnia dziadek znika i Saturnin musi wrócić w rodzinne strony. Wspólnie z matką rusza jego śladem i coraz głębiej zapuszcza się w przeszłość. To, co odkryje, zburzy jego świat. "Saturnin" to intymna, choć skomponowana na wiele głosów opowieść, w której marzenia potrafią łamać kości, muzyka jest silniejsza niż wojna, a mama daje w nagrodę półtora kilograma słońca. Zmarli otrzymują tu głos, a prawdziwe postaci z życia autora doświadczają rzeczy, których nie dane im było zakosztować poza tą książką.

- empik.com

Saturnin to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Jakuba Małeckiego. Słyszałam na temat pozycji tego autora same pozytywne opinie i właściwie nie wiem dlaczego tak długo zajęło mi zdecydowanie się na lekturę. Pierwsza rzecz, którą zauważyłam to styl pisania autora wyróżniający się spośród przeczytanych przeze mnie do tej pory książek. Rozdziały są napisane w taki sposób, ze co chwilę jest przeskok od jednej myśli do drugiej, ale ku mojemu zdziwieniu nie wprowadziło to chaosu do fabuły. Czytelnik od razu widzi, że to zaplanowany zabieg. Spotkałam się z tym już wcześniej ale w każdym innym przypadku odbierałam to jako minus, a tutaj bardzo mi się podobało i sprawiało, że czytałam z jeszcze większym zaangażowaniem. Co więcej, oryginalny jest nie tylko styl pisania autora ale i treść. Jest to ten typ książki, przy której trzeba się skupić na lekturze żeby wszystko dobrze zrozumieć. Pomimo tego, że akcja nie pędzi i jest stosunkowo dużo momentów ze wspomnieniami bohaterów książka była angażująca i wciągająca. Przez cały czas byłam ciekawa zakończenia. Rozdziały z perspektywy Tadeusza podobały mi się zdecydowanie mniej niż z perspektywy Saturnina i trochę mi się dłużyły. Książka nie stanie się moim ulubieńcem stąd 4 gwiazdki a nie 5, ale cieszę się, że sięgnęłam po coś innego niż zazwyczaj. Bardzo chętnie sprawdzę też inne pozycje tego autora.

- recenzja czytelnika z empik.com

Saturnin to osobliwa powieść o pewnym mężczyźnie, który wiedzie zwyczajne życie. Wstaje rano, chodzi do pracy, wegetuje, codziennie ta sama rutyna... Jednak pewnego dnia otrzymuje telefon z rodzinnego domu. Matka informuje Saturnina o zaginięciu ich dziadka. Chłopak rzuca wszystko i postanawia wrócić na wieś. Pragnie pomóc w odnalezieniu ukochanego dziadka, który ostatnimi laty był coraz to gorszy do wytrzymania. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że powrót na wieś zmusi go do pewnych refleksji nad życiem, nad istnieniem. Saturnin będzie musiał zmierzyć się z przeszłością, z pewnymi decyzjami, z jego dzieciństwem... te wszystkie elementy wpływają na zaginięcie dziadka, są bardzo istotne... Jest to pierwsza książka Maleckiego jaką czytałam i od razu się zakochałam w twórczości tego mężczyzny. Tekst, który wyszedł spod jego pióra to istne arcydzieło. Każde słowo hipnotyzuje, urzeka i sprawia, że czytamy następne strona, zdania i kartki. Mamy wrażenie, że tutaj każdy element do siebie pasuje i przemawia. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa aby opisać to co zostało zawarte w tej magicznej historii. Ta książka jest wyjątkowa, bowiem dowiadujemy się, że pewne elementy i postacie, były oparte na faktach, a to budzi w nas jeszcze większe uznanie i zachwyt nad powieścią. Małecki pobudza w czytelniku wszystkie emocje, sprawia że czytamy te książkę z zapartym tchem, bijącym sercem. Zaś po lekturze nie wiemy co ze sobą zrobić... takie to było dobre.

- czytelniczka taniaksiazka.pl

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Gmina Kościelec
Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół
4 godziny temu 1,975

Różowa Skrzyneczka w kolejnej ze szkół

Gmina Kościelec
Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku
4 godziny temu 2,252

Mieszkańcy sołectwa Tury po raz kolejny spotkali się na wspólnym ognisku

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]
1 dzień temu 17,227

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [24-09 - 01-10-2023]

Wybory 2023
Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]
2 dni temu 29,553 12

Lider listy Koalicji Obywatelskiej rozmawiał dziś z mieszkańcami Koła [WIDEO]

Gmina Koło
Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+
3 dni temu 9,497 1

Gmina Koło z dotacją na żłobek z programu Maluch+

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
3 dni temu 978

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów
01 Wrzesień 2023 1,915
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są obowiązkowe lektury szkolne? Sprawdź koniecznie!
01 Wrzesień 2023 5,309
Lifestyle i życie społeczne
W nocy z 30 na 31 sierpnia kumulacja Niebieskiego Księżyca i superpełni
27 Sierpień 2023 4,297
Lifestyle i życie społeczne
Czy wiesz, jakie są niezbędne elementy wyprawki szkolnej?
25 Sierpień 2023 3,349
Lifestyle i życie społeczne
CKE: wiosną 2024 r. egzamin ósmoklasisty odbędzie się 14-16 maja
22 Sierpień 2023 2,357
Lifestyle i życie społeczne
Sprawdzanie historii pojazdu po numerze rejestracji - to możliwe
01 Sierpień 2023 2,426