R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Nowa droga w Kościelcu

26 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 2,830 | Komentarzy: 0

Proponujemy Państwu obejrzenie materiału filmowego z oficjalnego oddania do użytku nowej drogi w Kościelcu.Link poniżej. https://www.e-kolo.pl/telewizja/1491,nowa-droga-w-koscielcu.html
Foto:

Korzystając z możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych, Gmina Kościelec w roku 2019 złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach zadań powiatowych oraz zadań gminnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Pomimo dużej ilości wniosków złożonych przez pozostałe jednostki samorządowe, zadanie znalazło się na zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów Liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, sporządzonej w wyniku naboru przeprowadzonego na rok 2020.Szacunkowa wartość projektu to kwota 1 399 072,61 zł, w tym wnioskowana i zatwierdzona kwota dofinansowania: 981 365,16  zł – 70 %. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawce którym została firma Trans-Spili Spółka z o.o.

Budowy ul. Ks. St. Kuranta i ulicy Szkolnej w Kościelcu w znacznym stopni poprawiła bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do sąsiadujących z ulicami posesji i Szkoły Podstawowej. W ramach inwestycji wykonana została nawierzchnia bitumiczna na odcinku o łącznej długości 581 mb. przy szerokości jezdni 5,00 m. wraz z wydzielonymi miejscami parkingowymi, chodniki po jednej stronie jezdni z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni 1 348 m2 i pobocza kamienne o szerokości 1 m. Zaprojektowano również odprowadzenie wód opadowych z pasa jezdni, powierzchniowo poprzez nadanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych na kamienne pobocze do studni chłonnych (24 szt.) i tereny chłonne w granicy pasa drogowego. Dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników wyznaczone zostały  również dwa oznakowane przejścia dla pieszych. Wybudowano miejsca parkingowe dla samochodów osobowych jak i specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla autobusów szkolnych.To wszystko  pozwoliło na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy placówki szkolnej. Oddanie do użytkowania w/w odcinka drogi nastąpiło z końcem września tego roku.

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
popularne wiadomości
29 Paź.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
W cyklu Kino dla Kobiet - Małe szczęścia
31 Paź.
15:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Podaruj KOŁA dla KOŁA
05 List.
19:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA