R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Zasłużony dla miasta

05-10-2020 14:49 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 5,392 | Komentarzy: 3

Na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i grupy radnych, Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania pośmiertnie tytułu honorowego „Zasłużony dla Miasta Koła” Panu Ryszardowi Sowińskiemu, działaczowi sportowemu, znanemu i lubianemu społecznikowi.
Foto:Urząd Miejski w Kole
R E K L A M A
Ten zaszczytny tytuł należy się tym, którzy swoją działalnością przyczynili się do promocji i rozwoju miasta. Jak czytamy w uzasadnieniu, śp. Ryszard Sowiński był założycielem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół” w Kole oraz pomysłodawcą i organizatorem Biegów Warciańskich. Wraz z członkami TKKF „Sokół” rozpowszechniał w naszym mieście takie dyscypliny sportowe, jak: piłka ręczna, biegi masowe, tenis stołowy, kometka, piłka nożna kobiet. Jego wielką miłością sportową była piłka ręczna, dyscyplina sportu, w której był zawodnikiem drużyn „Start” Gniezno oraz MZKS „Start–Olimpia” Koło, wieloletnim trenerem–wychowawcą wielu pokoleń zawodników, jak również sędzią tej dyscypliny sportu.
 
Zasłużony ma w Kole wielu naśladowców, dziś zapewne byłby dumny z dynamicznego rozwoju dyscyplin i upowszechniania sportu.
 
Wręczenie tytułu rodzinie społecznika nastąpi w najbliższym czasie.
R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA