Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Cała szkoła w Brdowie przechodzi na nauczanie zdalne. Nauczyciel z koronawirusem

Cała szkoła w Brdowie przechodzi na nauczanie zdalne. Nauczyciel z koronawirusem

Autor: Redakcja e-kolo.pl 10 Październik 2020
Cała szkoła w Brdowie przechodzi na nauczanie zdalne. Nauczyciel z koronawirusem
© SP Brdów
Komentarzy: 0 Czytano:
22,357 razy |

Od poniedziałku 12 października wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Brdowie przechodzą na nauczanie zdalne za pośrednictwem internetu. Powodem podjęcia takiej decyzji jest stwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem wśród jednego z nauczycieli.

R E K L A M A
0
Czytano:
22,357 razy
Udostępnij

Dyrekcja szkoły wystosowała pismo do rodziców i uczniów swojej szkoły o treści:

Drogie Dzieci i Uczniowie! Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! 
W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 u jednego z naszych nauczycieli Państwowy Inspektor Sanitarny w Kole decyzją administracyjną nałożył kwarantannę wszystkim osobom z kontaktu wraz z domownikami w dniach od 10.10. 2020 roku do 16.10.2020 roku. 

Zgodnie z decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Kole w momencie przyjazdu, przyjścia do domu w dniu dzisiejszym należy przestrzegać zasady kwarantanny i nie opuszczać miejsca zamieszkania wraz ze wszystkimi domownikami.  Z każdą z osób, która miała kontakt z osobą zakażoną zostanie przeprowadzona rozmowa telefoniczna, celem przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego i nałożenia decyzji administracyjnej o kwarantannie. 

Uczniowie z klas oraz grupy przedszkolnej, którzy nie mieli zajęć z nauczycielem zarażonym, więc nie mieli bezpośredniego kontaktu oraz domownicy nie są objęci kwarantanną. Te osoby objęte będą nadzorem epidemiologicznym. Kwarantanną nie będą objęci również uczniowie i dzieci, którzy w dniach 5-6.10.2020 r. nie byli w szkole/przedszkolu. Jeśli jednak rodzice zauważą u tych uczniów i dzieci oraz u pozostałych objętych kwarantanną niepokojące objawy ( także u osób dorosłych) — temperatura powyżej 38 stopni C, kaszel, duszności i utrata smaku oraz węchu — proszeni są o kontakt z lekarzem POZ. 

Od poniedziałku tj. 12 października 2020 roku wszyscy uczniowie objęci zostaną zdalnym nauczaniem. Wychowawcy będą w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami. Będą informować o szczegółach.  Wszyscy musimy poddać się reżimowi sanitarnemu i przejść przez ten trudny czas. Życzę Wszystkim zdrowia i wytrwałości. Spotkamy się w szkole po kwarantannie. 
Dyrektor szkoły 

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A