R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Babiak

Cała szkoła w Brdowie przechodzi na nauczanie zdalne. Nauczyciel z koronawirusem

10-10-2020 15:42 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 20,716 | Komentarzy: 0

Od poniedziałku 12 października wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Brdowie przechodzą na nauczanie zdalne za pośrednictwem internetu. Powodem podjęcia takiej decyzji jest stwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem wśród jednego z nauczycieli.
Foto:SP Brdów
R E K L A M A

Dyrekcja szkoły wystosowała pismo do rodziców i uczniów swojej szkoły o treści:

Drogie Dzieci i Uczniowie! Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! 
W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 u jednego z naszych nauczycieli Państwowy Inspektor Sanitarny w Kole decyzją administracyjną nałożył kwarantannę wszystkim osobom z kontaktu wraz z domownikami w dniach od 10.10. 2020 roku do 16.10.2020 roku. 

Zgodnie z decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Kole w momencie przyjazdu, przyjścia do domu w dniu dzisiejszym należy przestrzegać zasady kwarantanny i nie opuszczać miejsca zamieszkania wraz ze wszystkimi domownikami.  Z każdą z osób, która miała kontakt z osobą zakażoną zostanie przeprowadzona rozmowa telefoniczna, celem przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego i nałożenia decyzji administracyjnej o kwarantannie. 

Uczniowie z klas oraz grupy przedszkolnej, którzy nie mieli zajęć z nauczycielem zarażonym, więc nie mieli bezpośredniego kontaktu oraz domownicy nie są objęci kwarantanną. Te osoby objęte będą nadzorem epidemiologicznym. Kwarantanną nie będą objęci również uczniowie i dzieci, którzy w dniach 5-6.10.2020 r. nie byli w szkole/przedszkolu. Jeśli jednak rodzice zauważą u tych uczniów i dzieci oraz u pozostałych objętych kwarantanną niepokojące objawy ( także u osób dorosłych) — temperatura powyżej 38 stopni C, kaszel, duszności i utrata smaku oraz węchu — proszeni są o kontakt z lekarzem POZ. 

Od poniedziałku tj. 12 października 2020 roku wszyscy uczniowie objęci zostaną zdalnym nauczaniem. Wychowawcy będą w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami. Będą informować o szczegółach.  Wszyscy musimy poddać się reżimowi sanitarnemu i przejść przez ten trudny czas. Życzę Wszystkim zdrowia i wytrwałości. Spotkamy się w szkole po kwarantannie. 
Dyrektor szkoły 

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA