R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Śp. Ryszard Sowiński zasłużonym dla Koła!

29-10-2020 11:44 | Źródło: Urząd Miejski w Kole | Wyświetleń artykułu: 8,168 | Komentarzy: 2

Pan Szymon Sowiński w imieniu Ojca, śp. Ryszarda Sowińskiego, odebrał akt nadania pośmiertnie tytułu honorowego „Zasłużony dla Miasta Koła” – Dziękuję w imieniu taty – powiedział p. Szymon i podziękował wszystkim zaangażowanym w utrwalenie pamięci o Ojcu oraz krzewiącym kulturę fizyczną. Wręczenie aktu rozpoczęło wczorajszą sesję Rady Miejskiej.
Foto:Urząd Miejski w Kole
R E K L A M A

Przypomnijmy, że na wniosek Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego i grupy radnych, Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania pośmiertnie tytułu honorowego Panu Ryszardowi Sowińskiemu, działaczowi sportowemu, znanemu i lubianemu społecznikowi. Ten zaszczytny tytuł należy się tym, którzy swoją działalnością przyczynili się do promocji i rozwoju miasta, a śp. Ryszard Sowiński był założycielem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Sokół” w Kole oraz pomysłodawcą i organizatorem Biegów Warciańskich. Wraz z członkami TKKF „Sokół” rozpowszechniał w naszym mieście takie dyscypliny sportowe, jak: piłka ręczna, biegi masowe, tenis stołowy, kometka, piłka nożna kobiet. Jego wielką miłością sportową była piłka ręczna, dyscyplina sportu, w której był zawodnikiem drużyn „Start” Gniezno oraz MZKS „Start–Olimpia” Koło, wieloletnim trenerem – wychowawcą wielu pokoleń zawodników, jak również sędzią tej dyscypliny sportu.

Wzruszony syn odebrał honory i szczerze dziękował za wyróżnienie. Z wielkim aplauzem spotkały się słowa p. Jarosława Kawki, dyrektora MOSiR-u, obecnego organizatora Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, planującego nazwanie przyszłorocznych biegów dziecięcych i młodzieżowych imieniem Ryszarda Sowińskiego. Taki wniosek otrzymał od radnych. Wtedy pamięć o działaczu zostałaby utrwalona.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA