R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Motorowerzysta z 2,5 promila spowodował kolizję. Chciał uciekać

05-11-2020 21:11 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 14,860 | Komentarzy: 1

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który w środę spowodował kolizję drogową. Motorowerzysta w rejonie sklepu podczas włączania się do ruchu uderzył w zaparkowany pojazd. Na szczęście szybka reakcja właściciela auta udaremniła ucieczkę nietrzeźwego cyklisty, który ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów doszło wczoraj 4 listopada po godzinie 19.00. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że mężczyzna podczas włączania się do ruchu, uderzył w zaparkowany pojazd marki BMW, a następnie odjechał. Na szczęście całe zajście widział m.in. właściciel auta, który natychmiast zatrzymał motorowerzystę. Szybko wyszło na jaw co było przyczyną próby ucieczki z miejsca zdarzenia kierującego. 51-letni mieszkaniec gminy Koło był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że motorowerzysta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w ruchu drogowym. Mimo grożących za to konsekwencji, niektórzy kierujący nadal wsiadają za „kółko” po alkoholu, nie bacząc na zagrożenia jakie stwarzają dla innych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w następstwie ponownego popełnienia takiego przestępstwa, sankcje karne są znacznie surowsze, a kierujący autem może na zawsze „pożegnać się” z uprawnieniami do kierowania pojazdami, utracić wolność na kilka lat, a jego majątek może się pomniejszyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA